35 LAT VOO VOO! ROCZNICOWA PŁYTA I TRASA „NABROIŁO SIĘ (1986-2021)”

Osobliwy to czas na świętowanie 35-lecia działalności zespołu, jednak jak wiadomo „ta zima kiedyś musi minąć”, a pojazd z marką Voo Voo, mający na liczniku kilka tysięcy koncertów i przeszło 40 albumów, wciąż mknie przed siebie i nie wygląda na to, by miał w ogóle zwolnić.
W ramach „koralowych godów” zespół przygotował szereg atrakcji zarówno wydawniczych, jak i koncertowych.
Wojciech Waglewski o jubileuszu mówi tak:
„No i postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie. Powody są trzy: 1.Nie wydaje nam się sensowne czekać na 40 lecie bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi. 2. 35 dodać 35 daje 70 a to z kolei po odjęciu 0 daje 7 czyli tytuł naszej ulubionej płyty. 3. Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło? Przekroiliśmy nasze melodie na różne drobne części czyniąc z nich nowe…, choć jakże podobne do starych formy… Po długiej dyskusji zdecydowaliśmy również, że na dwóch koncertach zagramy nasz wiekopomny przebój Łobi Jabi (z oryginalnym tekstem) nie uprzedzając na których. W ten sposób, żeby go usłyszeć trzeba udać się na wszystkie. Czego Państwu życzę. My tak zrobimy…”
W ramach jubileuszu 35 lecia, nakładem wydawnictwa ART2 Music ukaże się jubileuszowa kompilacja „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący twórczość zespołu. Jej zapowiedzią będzie singiel z dwiema nowymi wersjami utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku grupy. Płyta ukaże się nakładem niezależnego wydawnictwa ART2 Music 21.04.2021, w dniu urodzin lidera Voo Voo.
Wiosną ukażą się również kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu pt. „Voo Voo” oraz cenionej przez fanów „Sno-powiązałki”. Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty nabiorą dodatkowych barw dzięki dedykowanym specjalnym kolorom winyli, na których zostaną wytłoczone.
W przygotowaniu znajduje się także płyta DVD z zapisem koncertu z warszawskiego klubu Progresja, której premiera planowana jest na jesień 2021.
Sezon koncertowy także upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia. Podczas występów można się spodziewać przekrojowego programu Voo Voo. Natomiast na koncertach specjalnych: w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, pojawi się wielu znakomitych gości (m.in. Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz).
Przed Nami wiele dobrego! Kto nie może się doczekać?
Tak prezentują się pierwsze daty koncertów rocznicowej trasy NABROIŁO SIĘ (1986-2021):
17.04 – Józefów k. Warszawy, Miejski Ośrodek Kultury Józefów
23.04 – Kostrzyn n. Odrą, Kostrzyńskie Centrum Kultury „Kręgielnia”
14.05 – Nowa Wieś Tworowska, Ranczo Baranówka
17 + 18.05 – Warszawa, Kuźnia Kulturalna
29.05 – Wrocław, koncert plenerowy
30.05 – Poznań, CK Zamek
21.06 – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy
26.06 – Wsola, koncert plenerowy
27.06 – Sopot, Opera Leśna- KONCERT SPECJALNY Z GOŚĆMI (Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz)
17.07 – Płock, koncert plenerowy
20.08 – Bukowiec, Artystyczna Stodoła
04.12 – Warszawa, Palladium – KONCERT SPECJALNY Z GOŚĆMI

Organizator trasy koncertowej – ART2 MusicWydawca: ART2 Music

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „LAT 35 35 " 。 ROCZNICOWA PŁYTA TRASA Û VOO VOO „NABROIŁO SIĘ (1986-2021)"”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!