Melody Gardot wydaje wersję deluxe „Sunset in The Blue”

Po sukcesie długo wyczekiwanego piątego studyjnego albumu „Sunset in The Blue”, wokalistka i kompozytorka Melody Gardot wydaje wzbogaconą wersję albumu Deluxe Edition nakładem Decca Records. Album zawiera pięć nowych nagrań.

Do znakomitej kolekcji muzyki dołączyło pięć nowych bonusowych utworów, w tym zmysłowe nagranie „C’est Magnifique” feat. António Zambujo (Live at Namouche Studios), „Love Song” feat. Ibrahim Maalouf i całkowicie nowa wersja utworu „From Paris With Love”. Usłyszymy także Gardot powracającą do swoich muzycznych korzeni, gdy występowała w jazzowych klubach w Filadelfii w utworach „What Is This Thing Called Love” oraz „Trav’lin’ Light”.
Okładka albumu deluxe ozdobiona została pracami słynnego artysty, Pata Steira (którego prace można oglądać m.in. w Luwrze, MET czy MOMA), a muzycznie usłyszymy na nim znakomitych gości, takich jak Till Brönner, RPO, Sting, Ibrahim Maalouf  i Antonio Zambujo.
Niezapomniany głos – The Guardian
Prawdziwa radość ★★★★ – Arts Desk
Miękki zmysłowy głos – The Telegraph
Uwodzicielski ★★★★  – Mojo
Światowy, kosmopolityczny, relaksujący, zalotny  – The Times

13 oryginalnych kompozycji zawiera aranżacje w wykonaniu Vince’a Mendozy (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello). Album wyprodukowany został przez ten sam team producentów odpowiedzialnych za platynowy album „My One And Only Thrill”: Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock) oraz legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).
Niezwykła determinacja, by tworzyć i wciąż się rozwijać, była zawsze widoczna w pracy Melody Gardot, ale nigdy tak bardzo jak obecnie, podczas pracy nad „Sunset in The Blue”. Pomimo wielu przeciwności i trudności udało się stworzyć album z udziałem wielu wspaniałych gości, co jest niewątpliwym wyczynem w obecnych trudnych czasach.
Zamknięta w swoim domu w Paryżu w maju 2020 roku Gardot trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy ogłosiła w mediach społecznościowych casting dla muzyków, którzy pozbawieni pracy w czasie pandemii mogli wziąć udział w niezwykłym projekcie. Z ich pomocą stworzyła wirtualną orkiestrę i nagrała singiel „From Paris With Love”. Ponowie w czerwcu znów zrobiło się o niej głośno, gdy nagrała pierwszą bezpieczną w czasach pandemii COVID-19 sesję nagraniową w historycznych Abbey Road Studios wspólnie z Royal Philharmonic Orchestra.
Melody Gardot – „Sunset In The Blue Deluxe Edition” – lista utworów:
1. If You Love Me
1. C’est Magnifique feat. António Zambujo
1. There Where He Lives In Me
1. Love Song
1. You Won’t Forget Me
1. Sunset In The Blue
1. Um Beijo
1. Ninguém, Ninguém
1. From Paris With Love
1. Ave Maria
1. Moon River
1. I Fall In Love Too Easily
BONUS:
1. Little Something (with Sting)
DELUXE EDITION EXTRAS:
1. From Paris With Love (acoustic)
1. Love Song feat. Ibrahim Maalouf
1. Trav’lin’ Light
1. What Is This Thing Called Love
1. C’est Magnifique feat. António Zambujo (live at Namouche Studios)
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/323590/e5d6391e639ac84e340261ddf4a9b5f5.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *