Reedycja debiutanckiego albumu Eryka Waszczuka z The Voice Kids

10 kwietnia 2021, dokładnie w rocznicę premiery debiutanckiego albumu Eryka Waszczuka zatytułowanego „Start.Rec” i zarazem w dniu 15-tych urodzin młodego wokalisty  ukazuje się reedycja płyty. „Start.Rec- Deluxe Edition”  oprócz utworów znanych z podstawowej wersji została wzbogacona o premierowe remixy, wersje instrumentalne oraz wersje singlowe. Łącznie na wydawnictwie, znalazło się 41 utworów.

Eryk Waszczuk, to 15-letni wokalista, uczestnik pierwszej edycji programu The Voice Kids, z którego odpadł na etapie Bitew. Występ Eryka z „Przesłuchań w ciemno, podczas których wykonał piosenkę „When A Man Loves A Woman” z repertuaru Michaela Boltona, w serwisie YouTube obejrzano ponad 9 mln razy. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Międzyrzecu Podlaskim i laureatem wielu konkursów muzycznych. Eryk z piosenką „Horyzont” został również laureatem I edycji Konkursu Dziecięcych Talentów organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom.

10 kwietnia 2020 roku, nakładem wydawnictwa Soliton, swoją premierę miał debiutancki album „Start.Rec”. Data premiery była nieprzypadkowa, ze względu na przypadające w tym dniu 14-te urodziny Eryka.  Wiele piosenek z płyty można było usłyszeć na antenach rozgłośni radiowych. Największe sukcesy, Eryk odnosił jednak na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom.  Piosenki Eryka aż 48 razy zajmowały miejsce pierwsze (“Horyzont” 20 razy, “Świat ze snu” 12 razy ,”Jak w niebie” 7 razy, “Śpiewam i gram” – 9 razy).

O płycie

„Start.Rec” ma dwa  znaczenia. Pierwsze – oznacza początek muzycznej drogi , przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Drugie – w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek” – czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu The Voice Kids do realizacji materiału na debiutancki album. Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery.

Piosenka „Horyzont”, która została wybrana numerem 1 podczas historycznego Topu Przebojów Polskiego Radia Dzieciom będącego podsumowaniem ponad 100 notowań listy, trafiła również na album „Głosem dziecka” wydanym przez Polskie Radio.  Na wydaniu deluxe, znalazły się wersje instrumentalne wszystkich utworów z wersji podstawowej. Premierowo na płytę trafiły również trzy remiksy autorstwa Jacka „Irona” Fischera.

 

Producenci i muzycy

Autorem i producentem większości utworów jest Szymon Folwarczny , współpracujący wcześniej z takimi wykonawcami jak Monika Brodka, Kamil Bednarek (podwójna platyna za album zespołu Star Guard Muffin), Sylwia Przybysz.

Dwa utwory stworzył Tomasz „Konfi” Konfederak – lider i założyciel zespołu Ha Dwa O – znany również ze współpracy z takimi artystami jak Sarsa, Kasia Popowska czy Siostra Janina.  Piosenki Jego autorstwa zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa –  jednego z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich remixerów, DJ-ów i producentów, który miksował utwory zarówno ze sceny dance, jak i z klasyki rocka (np. The Killers, KoRn, The Lovemakers, Madonna, Britney Spears czy Alanis Morrisette).  Na początku 2008 roku pracował z Sealem jako dyrektor muzyczny i instrumentalista podczas wielu z jego prywatnych koncertów, które miały miejsce zarówno w USA, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych. W 2007 i 2008 roku został nominowany do IDMA (International Dance Music Association) w kategorii „Najlepszy Remixer”.

Autorem jednej kompozycji jest Michał Kush (na co dzień producent Darii Zawiałow).

Na krążku zagrali świetni muzycy. Na gitarach zagrał Robert Zając (gitarzysta śląskiego rapera Miuosha) , na perkusji Łukasz Zając ( perkusista zespołu Tulia), na saksofonie Marcin Kajper (współpracujący z Rayem Wilsonem – byłym wokalistą legendarnego zespołu Genesis), a na instrumentach klawiszowych Łukasz Kozera (muzyk grupy Hengelo).

Single promujące album „Start.Rec”

17 lipca 2018 roku ukazał się debiutancki singiel Eryka, którym był cover wielkiego przeboju „One” z repertuaru grupy U2 & Mary J.Blidge. Do piosenki powstał teledysk, zrealizowany w rodzinnej miejscowości Eryka – Międzyrzecu Podlaskim. Klip był emitowany m.in. na antenach stacji: TVP 2 (Pytanie na śniadanie),TVP1 (Teleexpress), TVP3 Katowice (Studio 3 na Lato),oraz TVP Lublin.

10 sierpnia 2018 roku swoją premierę miał kolejny cover. Tym razem była to piosenka „Without You” z repertuaru duetu Marcus & Martinus.

Kilka dni później, 29 sierpnia ukazał się cover do piosenki „Mercy” z repertuaru Shawna Mendesa.

23 listopada 2018 ukazał się pierwszy autorski utwór Eryka. Był nim „Horyzont”. Do piosenki powstał teledysk, który swoją premierę miał pod koniec grudnia 2018. Zdjęcia do klipu realizowano w Katowicach, w zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec, w klubie Panorama oraz w studio telewizji TVS

1 czerwca 2019 roku, ukazał się kolejny cover, tym razem nagrany w duecie z Mariuszem Szabanem – uczestnikiem 9 edycji programu The Voice of Poland. Mario i Eryk stworzyli nową wersję piosenki „Zamień się ze mną na marzenia” pochodzącą z płyty Dyskoteka Pana Jacka, którą w oryginale wykonywał Stanisław Soyka oraz Krzysztof Antkowiak. Oryginalna piosenka nie doczekała się jednak nigdy wersji studyjnej. Singiel „Zamień się ze mną na marzenia” swoją premierę miał 1 czerwca w Dzień Dziecka. Utwór został wyemitowany na antenach kilku rozgłośni radiowych m.in. Polskie Radio Pr 1, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Rzeszów, Polskie Radio Kraków, Polskie Radio Poznań, Radio Podlasie. Premiera telewizyjna odbyła się w programie Pytanie na śniadanie emitowanym na antenie TVP2 1 czerwca, a dzień wcześniej w programie Halo Polonia na antenie TVP Polonia.

20 marca 2020 to dzień premiery kolejnej autorskiej piosenki Eryka „Świat ze snu”, która była singlem promującym debiutancki album. Piosenka 12 razy zajmowała miejsce pierwsze na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom.

14 sierpnia 2020 swoją premierę miał kolejny singiel „Jak w niebie”.  Piosenka jest efektem współpracy Tomka „Konfi” Konfederaka z Leonem Krześniakiem znanym z udziału w koncercie Debiuty Festiwalu w Opolu oraz talent show The Voice Of Poland.

10 grudnia 2020 ukazał się kolejny singiel z płyty „Start.Rec” zatytułowany „Śpiewam i gram”.  Piosenka aż 9 razy triumfowała na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom.

19 lutego 2021 swoją premierę miał singiel „Gdy podasz mi dłoń”.

„Start.Rec – Deluxe Edition ” – Lista utworów

 

CD 1

 1. Horyzont
 2. Zamien sie ze mna na marzenia (feat. Mario Szaban)
 3. When a Man and a Woman
 4. Świat ze snu
 5. HeartBeat
 6. Gdy Podasz Mi Dlon
 7. One
 8. Spiewam i Gram
 9. Without You
 10. Jak w niebie
 11. Listen
 12. Na nieznany lad
 13. Mercy
 14. Gdy blisko jestes Ty (feat. Zuzia Janik)

 

CD 2

 1. Horyzont (Radio Edit)
 2. Świat ze snu (Radio Edit)
 3. Gdy Podasz Mi Dlon (Radio Edit)
 4. Spiewam i Gram (Radio Edit)
 5. Jak w niebie (Radio Edit)
 6. One (Single version)
 7. Gdy Jesteś Blisko (Jack Iron Remix)
 8. Eryk Megamix (Jack Iron 80s)
 9. Zamien Sie Ze Mna Na Marzenia (feat. Mario Szaban) (Acoustic version)
 10. Gdy blisko jestes Ty (Eryk Waszczuk Solo)
 11. Gdy Jesteś Blisko (Jack Iron Extended Club Remix)

 

 

 

CD 3

 1. Horyzont (Instrumental)
 2. Zamien sie ze mna na marzenia (Instrumental)
 3. When a Man and a Woman (Instrumental)
 4. Swiat ze snu (Instrumental)
 5. HeartBeat (Instrumental)
 6. Gdy Podasz Mi Dlon (Instrumental)
 7. One (Instrumental)
 8. Spiewam i Gram (Instrumental)
 9. Without You (Instrumental)
 10. Jak w niebie (Instrumental)
 11. Listen (Instrumental)
 12. Na nieznany lad (Instrumental)
 13. Mercy (Instrumental)
 14. Gdy blisko jestes Ty (Instrumental)
 15. Zamien Sie Ze Mna Na Marzenia (Acoustic instrumental version)
 16. One (Single instrumental version)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *