Piotr Proniuk – płyta “Piano Medleys”

Piotr Proniuk – pianista, klawiszowiec, kompozytor i aranżer. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia imienia I.J.Paderewskiego w Słupsku, studiował Teorię Muzyki na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a następnie ukończył Popular Music Performance na University of West London w Londynie. W czasie swojej edukacji i kariery artystycznej współpracował z różnymi muzykami, piosenkarzami, teatrami i radiem, natomiast najbardziej znany jest z duetu z Natalią Sikorą (zwyciężczynią The Voice of Poland e.II), z którą współtworzył kilka projektów muzycznych, min. jej drugi album “BWB Experience”. Ostatnimi czasy skupia się na projektach solo, których pierwszym dzieckiem jest album “Piano Medleys” wraz z poprzedzającym go singlem “The Six Wives of Henry VIII suite”. Album jest ponad 30 minutowym, muzycznym pamiętnikiem autora, w którym oddaje hołd swoim ulubionym klawiszowcom tworząc artystyczne aranżacje fortepianowe ich słynnych dzieł.

Znajdziemy tam między innymi wariacje na temat “Journey to the Centre of the Earth” Ricka Wakemana czy “Carpet Crawlers” grupy Genesis. Album ma charakter impresjonistyczny, klasycznie fortepianowy, możemy tu nie tylko odnaleźć piękno klasycznego brzmienia instrumentu, ale także usłyszeć kunszt techniczny twórcy i jego zdolności aranżatorskie.

Album powstał w Londynie w studiach nagraniowych UWL i został zmasterowany w słynnym Abbey Road Studios. Album dostępny jest na serwisach streamingowych Spotify, iTunes, Dezeer a także można posłuchać go na platformie YouTube.

Płyta ukazał się 23 Kwietnia 2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *