MORDRED wydali swój nowy teledysk do singla ‘ Demonic # 7

Wpływowy alternatywny thrash metalowy zespół San Francisco MORDRED wydał teledysk do swojej nowej piosenki „ Demonic # 7 ”. Klip, który został wyprodukowany przez grafika Andy’ego Pilkingtona z Very Metal Art (Flotsam and Jetsam, Skindred),

Demonic # 7 ” to pierwszy smak „The Dark Parade”, pierwszego pełnometrażowego albumu MORDRED od ponad 25 lat. Wydana przez M-Theory Audio 23 lipca płyta – która będzie oferowana na płycie CD, cyfrowej, kasetowej, niebieskim winylu z pomarańczowymi plamami i limitowanej edycji wysyłkowej ekskluzywnej białej winylu – może być zamów teraz na smarturl.com/mordred

Moment wydania ‘Demonic # 7’ następuje w momencie, gdy Stany Zjednoczone i wiele krajów na całym świecie wydaje się być bardziej podzielonych niż kiedykolwiek za naszego życia ” – wyjaśnia gitarzysta Danny White. „ Kiedy zaczynamy, miejmy nadzieję i niepewnie, wynurzać się z narzuconego przez siebie kokonu covidu, zadajemy sobie pytanie, czy sytuacja zacznie się poprawiać, czy też będzie to przypadek, kiedy myśleliście, że nie może być gorzej. są królestwami jeszcze niższymi od piekła ”.

W „Demonic # 7 ” występuje gość specjalny, Christian Powell (Othello’s Revenge), który gra na gitarze i przyczynił się do pisania. Ponadto „The Dark Parade” zawiera pięć szóstych członków zespołu z uznanej płyty MORDRED „In This Life” z 1991 roku, a także nowego perkusistę Jeffa Gomesa (dawniej Fungo Mungo i MIRV). Album jest kontynuacją ich uznanej EP z 2020 roku „Volition” i ich pierwszym pełnometrażowym albumem od czasu „The Next Room” z 1994 roku.

Poza singlem z 2015 roku „The Baroness”, „Volition” – który można kupić na https://m-theoryaudio.com/store – był pierwszym nowym utworem MORDRED od czasu zjazdu zespołu w 2013 roku. Dzięki czterem utworom grupa powróciła na scenę z ożywioną energią iz powodzeniem odzyskała swoje klasyczne brzmienie, które jest zakorzenione w thrash metalu, ale zbacza z prostej ścieżki ku bardziej ryzykownym muzycznym eksploracjom, wykorzystując natchnioną funkiem muzykalność i hip-hop. wpływy chmielu. „ The Dark Parade” jest kontynuacją impulsu słuchowego, który MORDRED odzyskał na „Volition” i prezentuje zespół, który brzmi teraz tak samo świeżo, jak podczas swojej pierwszej dekady istnienia.

MORDRED powstał w 1984 roku, kiedy rozkwitająca scena thrashowa Bay Area zaczynała zdobywać światową sławę. Podczas gdy wywołujący mosh thrash tworzył podstawowy schemat ich brzmienia, MORDRED wyróżniał się wyjątkową obecnością dzięki integracji wpływów alternatywnych i hip-hopowych. Grupa była jednym z pierwszych zespołów z Bay Area, który eksplorował tę różnorodność w ekstremalnych warunkach, ale jako zręczne wykonanie basu Art Liboon i innowacyjna praca na gramofonie współpracownika zespołu Aarona „DJ Pause” Vaughn zapewniły nowe spojrzenie na gatunek thrash metalu, MORDRED zachowali metaliczną szczekość dzięki groove’owym kawałkom gitarzystów Danny’ego White’a i Jamesa Sanguinettiego oraz energicznym, krzyczącym refrenom, na czele których stoi wokalista Scott Holderby. To połączenie thrash metalu i eksploracyjnego funku dało początek trzem albumom długogrającym i EP dla Noise Records w latach 1989–1994: ich uznany debiut „Fool’s Game”; ich eklektyczna kontynuacja drugiego roku „In This Life”; EP „Vision” i ich ostatnia – jak dotąd – płyta „The Next Room”.

Oprócz spędzenia roku 2020 na wydaniu „Volition” i wykańczaniu „The Dark Parade ”, MORDRED przez cały rok zabawiał publiczność swoim programem telewizyjnym i serią koncertów „MORDRED: Acting The Fool!”. Odcinki z serii, która obejmuje występy na żywo zespołu, występy gościnne, występy burleski, a także sporą dawkę skeczu i filmów krótkometrażowych można obejrzeć na https://www.youtube.com/mordredband/ .

Więcej informacji na temat MORDRED i „ The Dark Parade ” zostanie ujawnionych przez M-Theory Audio w nadchodzących tygodniach oraz przez MORDRED na www.facebook.com/MordredBand .

MORDRED to:
Scott Holderby – wokal
Art Liboon – bas
James Sanguinetti – gitara
Danny White – gitara
Aaron „DJ Pause” Vaughn – gramofony / klawisze
Jeff Gomes – perkusja

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *