Radio 357 z nowymi audycjami. 3 maja Polski Top

MICHAŁ ŻAKOWSKI DOŁĄCZA DO ZESPOŁU RADIA 357

Radio 357 z nowymi audycjami. 3 maja Polski Top.

 • Do zespołu Radia 357 dołączył Michał Żakowski 
 • Poprowadzi nową audycję „Na dachu świata” 
 • Zajmie się tematyką międzynarodową i publicystyką
 • Cotygodniowe felietony o winie przygotuje Tomasz Prange-Barczyński
 • Agnieszka Szwajgier poprowadzi autorską audycję, poświęconą muzyce dawnej
 • 3 maja na antenie pierwsza edycja Polskiego Topu Radia 357
 • To zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów
 • Układają je słuchacze, głosując jak kiedyś – na kartkach pocztowych
 • Głosy liczy 30 osób. Zgłoszonych zostało już 2500 różnych utworów
 • Top poprowadzą Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach
 • Podczas Topu studio Radia 357 odwiedzą goście specjalni – polscy artyści

Radio 357 zapowiedziało nowości w ramówce. Audycję międzynarodową poprowadzi Michał Żakowski, który dołączył do zespołu radia. „Na dachu świata” pojawi się na antenie w każdą niedzielę między godz. 14:00 a 16:00. Premiera audycji 2 maja.

– Z dachu widać świat wielki, ale i ten całkiem bliski, już nie tak głośny. Słychać i widać ludzi w wirze wydarzeń. Czasem będziemy biegli przez to co się dzieje, czasem spokojnie patrzyli jak toczy się ten świat. Będą nas odwiedzali dziennikarze, publicyści, eksperci, blogerzy i podcasterzy. Zaproponujemy zarówno szybkie komentarze, jak i pogłębione analizy. Zapraszam na dwie intensywne godziny o świecie – mówi Michał Żakowski.

Ferment” to nowy cykl felietonów o winie, który poprowadzi Tomasz Prange-Barczyński, dziennikarz i krytyk winiarski. Pojawią się w każdą niedzielę o godz. 16:15 w ramach audycji Marcina Cichońskiego „Cisza, nagranie”.

– Lubię opowiadać o ludziach, którzy stoją za winem. Warto pić te wina, za którymi kryje się ludzka historia. I takie historie będę starał się przybliżać. Chciałbym też nakłonić każdego, by szukał swoich smaków. Chodzi o to, żeby degustować, a nie tylko pić. Uczyć się dobrze łączyć wino z jedzeniem. Warto pomyśleć o miejscu, z którego wino pochodzi, dlaczego smakuje właśnie tak – wtedy inaczej na nie spojrzymy. To będą felietony, ale też czasem rozmowy z Marcinem Cichońskim. Tak będzie w najbliższą niedzielę. Skupimy się na winnicach położonych 357 metrów nad poziomem morza – zapowiada Tomasz Prange-Barczyński.

Kolejną nowością będzie muzyczna audycja Agnieszki Szwajgier. – Słuchacze bardzo żywo przyjęli wybory muzyczne Agnieszki. I prosili o więcej. A my jesteśmy radiem, które słucha – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357. – Taki jest właśnie nasz pomysł na ofertę programową. Antena ma być różnorodna, żywa, będzie się zmieniała i tętniła nowościami. Będziemy równolegle rozbudowywać zawartość naszej platformy podcastowej „Twoje 357”. Niektóre audycje z czasem trafią właśnie tam, jako podcasty ekskluzywne, dając w ten sposób przestrzeń na coś zupełnie nowego na antenie – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka.

– Tytuł „Dawniej niż wczoraj” wymyślił Kuba Strzyczkowski. Muzyka dawna nie jest tak daleka i odległa jak się nam wydaje. Ona opowiada o miłości, tęsknocie i tym, co czuli ludzie, którzy byli tu przed nami. Nasza muzyka kiedyś też będzie „muzyką dawną”. Formuła będzie się kształtować, będą też goście. To jednak nie będzie muzyczna edukacja, ale opowieść. Pobędziemy z tą muzyką – opowiada Agnieszka Szwajgier. Godzinne spotkania z muzyką dawną na antenie Radia 357 w niedzielne wieczory o godz. 23:00.

3 maja Radio 357 po raz pierwszy zaprezentuje Polski Top, czyli zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów wybranych przez słuchaczy. Głosy liczy 30-osobowy zespół, w tym 17 słuchaczy. Na ten moment zgłoszonych zostało ponad 2,5 tysiąca piosenek. Utwory z największą liczbą głosów przez cały dzień prezentować będą Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Podczas Topu studio Radia 357 odwiedzą goście specjalni – polscy artyści. Szczegóły zostaną ujawnione podczas transmisji na żywo w sobotę, 1 maja o godz. 20:00 w serwisach Facebook, YouTube i Patronite.

Finałem Polskiego Topu będzie audycja specjalna duetu Marta Malinowska i Baasch. Wspólnie zaprezentują polską muzykę w nieoczywistych setach DJ-skich. Zagrają na żywo między godz. 22:00 a północą.

***

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Marcin Klimkowski, Michał Żakowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 10 dziennikarzy i reporterów oraz 9 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Justyna Mączka.

Na początku kwietnia zespół Radia 357 uruchomił usługę „Twoje 357”. To platforma podcastowa umożliwiająca dostęp do ponad 1000 audycji emitowanych od startu radia. Obecnie to prawie 2000 godzin podcastów, a codziennie dodawanych jest ok. 20 nowych audycji. Wśród nich są też podcasty specjalne – nie emitowane na antenie. Usługa dostępna jest dla Patronów radia. Podcastów można słuchać poprzez stronę internetową Radio357.pl oraz przez aplikację Radio 357 dostępną na systemy Android i iOS.

Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ponad 29 500 Patronów przekazuje już ponad 640 000 zł miesięcznie poprzez serwis Patronite.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!