Signum Regis wydaje EP i teledysk do „Flag of Hope”

Weteran słowacki zespół Signum Regis dodał niedawno nową płytę do swojej obszernej dyskografii, EP “Flag of Hope”. Założony w 2007 roku Signum Regis ma w swojej obecnej formacji wspomnianego już wokalistę Jotę Fortinho (Capella, ex-Before Eden, ex-Fortress), basistę Ronniego Königa, gitarzystów Majo Suchana i Filipa Koluša, perkusistę Jaro Jančulę i klawiszowca Jána Tupý, który wykonuje również chórki. Przy tworzeniu świetnego teledysku do „Flag of Hope” zespół miał znakomity udział dwóch byłych wokalistów, Görana Edmana (Yngwie Malmsteen), który nagrał w zespole dwa pierwsze albumy Signuma Regisa i Mayo Petranina (Castaway, Symphonity) w latach 2014-2018 oprócz znanych muzyków André „Zazy” Hernandes (Capella, były zespół André Matos, były Angra), Matt Smith (Theocracy), Samuel Nyman (Manimal) i David Åkesson (Qantice).

Podnosząc flagę nadziei w środku tych absolutnie mrocznych czasów, w których się znajdujemy, Signum Regis wnosi trochę światła poprzez swoją potężną i wibrującą muzykę w EP, która łączy pewien repertuar, na przemian z nowymi piosenkami, wersjami niektórych klasyków. z innych zespołów i reinterpretacje piosenek przez sam zespół.

Tylko zespół, który nagrał teledysk do utworu tytułowego, uzasadniłby wielki ruch wywołany wokół tego wydawnictwa, ale wydawnictwo ma inne doskonałe nagrania, takie jak ponowne przeczytanie „Given Up For Lost” i „Tune of War”, bezprecedensowego „Voyage to the Distant Shores”, oprócz pięknej wersji „Stand Away” Angry i instrumentalnej wersji „Ave Maria”.

Na swoim oficjalnym profilu na portalach społecznościowych zespół skomentował:

„Już teraz jest całkiem jasne, że rok 2020 nie był wspaniały, wszyscy o tym wiemy. Dlatego wierzymy, że piosenka o nadziei i niepoddawaniu się jest dokładnie tym, co wszyscy powinniśmy usłyszeć”.

Proces tworzenia nowego albumu przez zespół już się rozpoczął i powinien zawierać nowe rozdziały jeszcze w tym roku. Nowa płyta, jak mówi wokalistka Jota Fortinho, będzie największym i najbardziej ambitnym projektem w karierze Signum Regis. Obejrzyj wideo do „Flag of Hope” i inne utwory dostępne na EP o tej samej nazwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *