Nowa Normalność nadchodzi – wernisaż już w sobotę!

W najbliższą sobotę 15 maja w warszawskim klubie Progresja odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy malarstwa inaugurującej letni sezon artystyczny i festiwal „Gramy doWoli”.

Nowa Normalność to tytuł wystawy zbiorowej ponad dziesięciu dzikich artystek i artystów z nurtu ekspresyjnego i streetartowego. Słowo normalność stało się inspiracją do stworzenia tej wystawy. Normalność, bowiem jaka zastanie nas po ustąpieniu trzeciej fali ponad rocznej ogólnoświatowej zarazy z pewnością nie będzie taka sama. Kryzys gospodarczy w wielu branżach, niepewność jutra, zmiany społeczne, demograficzne i polityczne, przeobraziły już na stałe naszą planetę.

Radośni z luzowania kolejnych obostrzeń i ufni, że nowa rzeczywistość przynajmniej pod pewnymi względami będzie lepsza od starej zapraszamy do dialogu z twórcami. Artyści zaproszeni do współpracy tworzą mieszankę niepokojącego melanżu psychodeliczno – onirycznego, pełnego ekspresji i odważnych form, znakomicie wpisujących się w klimat klubu muzycznego Progresja.

Dzieła mocne pod względem koloru jak i często przekazu nie pozostawiają obojętnym. Wystawa ta jest jak kuchnia tajska, zaskakuje połączeniami smakowymi i rozbudza apetyt. Znajdziemy tu leśne, senne światy Moniki Wójtowicz, neo-ekspresyjne portrety Kamila Jakuzy Jaczyńskiego, nie pozbawione humoru i absurdu streetartowe byty Niebieskiego oraz kultowe Żylaki Miss Dorys. Pojawią się też dzikie przepełnione energią i niespożytą siłą wyrazu malowane dziecięcą kreską prace Michała Ostrowskiego, pełne emocji gęby Pawła Zakrzewskiego, bajkowa i swobodna twórczość Eweliny Lochman jak również pop-artowe formy Karoliny Skórskiej i ekspresyjne kompozycje Victora Davies’a. Całość okraszona plemienną mroczną ekspresją Bartosza Iwana, czy niepokojącą twórczością malarską Jakuba Kępki.

W programie oprócz wernisażu zaplanowany jest również live painting, w którym każdy z ochotników będzie mógł wziąć udział.

Sobota 15.05.2021, godz. 18:00

Klub Progresja, ul. Fort Wola 22, Warszawa

Profile artystów prezentowanych na wystawie:

– https://instagram.com/zakrzuzakrzewski

– https://instagram.com/michal_ostrowski.m

– https://instagram.com/elochman

– https://instagram.com/niebieski.robi.kreski

– https://instagram.com/miss_dorys

– https://instagram.com/karmica.pl

– https://instagram.com/skorska.art

– https://instagram.com/bartosz.iwan

– https://www.instagram.com/runktheartist/

– https://www.instagram.com/jakub___kepka/

– https://instagram.com/kamil_jakuza_jaczynski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *