Dislaze: Brazylijski zespół wydaje niesamowity teledysk do „Kadriya” z egipskim motywem

W przededniu wydania pierwszego albumu studyjnego, Zero, oczekiwanego przez pięć już wydanych singli i urażający teledysk do „Man Down”, Dislaze ponownie zaskakuje jakością i godną podziwu gorliwością w pracy poprzez wydanie nowego teledysku zamiast „Kadriya”.

Podwójnie dotknięty poważną sytuacją pandemiczną, której doświadczamy na całym świecie, zespół zobaczył swoje plany dotyczące wydania pierwszego albumu i trasy promocyjnej całkowicie zmienionych w 2020 roku, zmuszając się całkowicie do dostosowania się do nowej rzeczywistości, która rysowała się w twarz najważniejszego momentu. kariery zespołu.

Po ukończeniu debiutanckiego albumu i graniu u boku ważnych nazwisk krajowej i międzynarodowej sceny heavy metalowej, takich jak Noturnall z Mike’em Portnoyem i Edu Falaschi, Dislaze przeprojektował swoją trajektorię i wydając pięć doskonałych singli, które stopniowo podbijają brazylijską i rynek południowoamerykański z wyjątkowym brzmieniem i zróżnicowanym repertuarem, wykuty przez utalentowane ręce muzyków Marcos Sel (wokal i gitara), Pedro Fabri (bas i chórki) i Raphael Miotto (perkusja).

Wśród singli, które zapowiadają wydanie albumu Zero, jednego z tych, które zwróciły największą uwagę ze względu na jakość i specyficzne elementy składowe, „Kadriya” stał się główną atrakcją wśród piosenek wydanych już przez zespół, łączący nawiązania do thrash metalu z bardzo nowoczesnym, ale bardzo organicznym brzmieniem Dislaze, o przytłaczającej wadze, któremu towarzyszy niepowtarzalna atmosfera stworzona z wpływów muzyki Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Egiptu, gdzie motywem przewodnim muzyki jest historia Kleopatry, rysująca paralelę z osobą bardzo bliską zespołowi, która w swoim nazwisku nosi nazwę tej piosenki.

„Rzuciłeś na mnie zaklęcie i nie mogę się wyrwać. Twój głos hipnotyzuje mnie, czyniąc mnie teraz swoim niewolnikiem.
Przejmij nade mną kontrolę, wiesz, że możesz robić, co chcesz. Przejmij nade mną kontrolę, wiesz, że jesteś moją Kadriyą ”

Instrument użyty do stworzenia tej atmosfery to artefakt, który stał się znany jako Skin Guitar, wyjątkowy i egzotyczny artefakt, stworzony i opatentowany przez lutnika Sidnei Novo, a Dislaze jest pierwszym zespołem na świecie, który nagrał swoje wyjątkowe brzmienie w nagraniu. studio.

Wydany jeszcze w 2020 roku singiel „Kadriya”, który odniósł reperkusje w samym Egipcie, został nagrany częściowo w niegościnnym scenariuszu wydm Joaquina w Florianópolis, symulując pustynne scenariusze ziem egipskich, wraz z zespołem w odludnym otoczeniu grając na instrumentach pod wściekłością płonącego słońca stolicy Santa Catarina, w towarzystwie aktorki Larissy Miotto w roli bohaterki Kadriyi, z jej wdzięcznymi ruchami i głębokim spojrzeniem, tworząc doskonały kontrast z cholerycznym występem muzyków. Pozostałe sceny klipu wideo zostały nagrane w studiu w São Paulo, z głębszą, ciemniejszą i gęstszą perspektywą, w przeciwieństwie do brygady nieba, które rozprzestrzeniło się w poprzednich scenach.

Za kręcenie filmu odpowiedzialni byli bardzo kompetentni Danilo Rozalini i Felipe Hervoso, którzy również wyreżyserowali nagranie, oraz utalentowane i delikatne ręce Any Kathleen, odpowiedzialnej za makijaż muzyków i kostium aktorki.

Końcowy wynik był zaskakujący i nie mógł być inny, troska i zaangażowanie zespołu i ich zespołu przy dostarczaniu wysokiej jakości materiału znacznie powyżej średniej. Obejrzyj wideo do „Kadriya” poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *