Marta Bijan promuje nowy album piosenką o końcu

Nowy album Marty Bijan SZTUKA PŁAKANIA ujrzy światło dzienne 28 maja, ale artystka właśnie opublikowała kolejny singiel z krążka.

Tekst i muzykę piosenki o końcu napisała sama wokalistka, za produkcję muzyczną odpowiada współpracujący przy całej płycie Haldor Grunberg, a drugiego głosu Marcie użyczyła gościnnie Kasia Sienkiewicz, wokalistka znana szerszej publiczności z duetu Kwiat Jabłoni.

Marta Bijan o swoim singlu:

,,piosenka o końcu to moja osobista wizja apokalipsy. niemal od zawsze mierzę się z uczuciem narastającego niepokoju, stale mam poczucie zbliżającego się końca. Kiedyś miało to wymiar jedynie osobisty, a od jakiegoś czasu ta wizja urosła do skali globalnej. W tym utworze snuję wizje, co się stanie, jeśli dalej jako ludzie będziemy bagatelizować cień wielkiej fali, który już powoli się na nas kładzie – na nasze własne życzenie.

Teledysk zrealizowałam z dwójką przyjaciół i narzeczonym. Nagrywaliśmy w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, szkole i nieczynnym przez pandemię kinie. Przez sytuację na świecie i ostatni rok, naprawdę czułam się, jakby moja piosenka była czymś aktualnym.”

Za zdjęcia w klipie odpowiedzialna jest Laura Nadolska – twórczyni kanału Lo Journal słynącego z klimatycznych filmów oraz Tomek Wilczyński – reżyser i operator dziesiątek produkcji filmowych, założyciel Studio Hologram.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *