Måneskin zwycięzcami Eurowizji 2021!

Włoski zespół Måneskin zwyciężył w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie.

Zespół Måneskin już od kilku tygodni wymieniało się wśród faworytów do zwycięstwa w tegorocznej edycji Eurowizji. Włosi podczas niesamowitego występu udowodnili, że rockowa energia ciągle potrafi porwać ludzi i zdobyli miano najlepszego zespołu całego konkursu. Wykonawcy utworu „Zitti e Buoni” wyprzedzili drugą w tabeli Francję o 25 punktów.

To kolejny sukces grupy Måneskin w tym roku. Zanim podbili europejskie domostwa, udało im się wygrać 71 festiwal w San Remo. Ich występ na Eurowizji na pewno wpłynął na rozpoznawalność zespołu na całym kontynencie. Utwór „Zitti e Buoni” jest najczęściej słuchaną eurowizyjną piosenką na świecie od marca do maja tego roku. Widowisko, które przygotowali Włosi, mimo że przedstawiane głównie za pomocą telewizorów, na porwało wszystkich widzów swoją energią. Ich sceniczny wizerunek został przygotowany przez mediolańskie studio Giò Forma (Claudio Santucci, Cristiana Picco, Florian Boje). Razem z zespołem zaprojektowali grę świateł, wizualizacje oraz choreografię, by jeszcze wzmocnić kreowany przez zespół przekaz. Stroje swoim nazwiskiem podpisało Etro.
„Zitti e Buoni” zostało odtworzone już ponad 45 milionów razy i pokryło się podwójną platyną we Włoszech. To surowy i przesterowany dźwięk, który doskonale pasuje do muzycznej filozofii Måneskin. Piosenka opowiada o odkupieniu i chęci odwrócenia losów świata przez muzykę. Do utworu powstał także klip w reżyserii Simone Peluso, który przedstawia członków zespołu (Damiano, Victoria, Thomas i Ethan) w minimalistycznej kompozycji. Wszystko po to, by sami artyści mogli błyszczeć.„Zitti e Buoni” to część albumu „Teatro d’ira – Vol. I”, pierwszej części większego projektu szykowanego przez Måneskin. Płyta została nagrana w Mulino Recording Studio w Acquapendante i ma już ponad 100 milionów odtworzeń w serwisach streamingowych. To hołd oddany analogowemu klimatowi lat 70’. Krążek jest następca wydanego dwa lata wcześniej „Il ballo della vita”, które pokryło się podwójną platyną. „Teatro d’ira – Vol. I” pojawi się na sklepowych półkach już 28 maja. Płytę można zamawiać w przedsprzedaży TUTAJ.
Lista utworów na „Teatro D’ira. Volume 1”:
1. Zitti e buoni
2. Coraline
3. Lividi sui gomiti
4. I Wanna Be Your Slave
5. In nome del padre
6. For Your Love
7. La paura del buio
8. Vent’anni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!