Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Perfect kończy działalność !

Perfect kończy działalność po 40 latach. “Wszystko musi mieć jednak swój koniec”

Zespół Perfect po 40 latach zdecydował się zakończyć swoją działalność. Fanów poinformowano w specjalnym oświadczeniu na Facebooku.

Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie – Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Perfect został założony w 1977 roku. Wówczas w skład kapeli wchodził perkusista Wojciech Morawski, basista Zdzisław Zawadzki oraz wokalistki: Barbara Trzetrzelewska i Ewa Konarzewska. Rok później do zespołu dołączył Zbigniew Hołdys, którego w 1980 roku przy mikrofonie zastąpił Grzegorz Markowski.

W 1981 roku na rynku zadebiutował album zatytułowany “Perfect”, na którym znalazły się pierwsze przeboje zespołu, które publiczność kocha do dziś m.in.: “Nie płacz Ewka”, “Niewiele ci mogę dać”, “Chcemy być sobą”, czy Ale wokoło jest wesoło”. Zbigniew Hołdys w 1983 roku zdecydował się rozwiązać zespół. Kilka lat później kapela się reaktywowała, tyle że bez Markowskiego i wyruszyła w trasę koncertową po USA. W 1992 roku Hołdys ponownie zawiesił działalność zespołu, a sam usunął się na dobre z życia publicznego. Rok później zespół wrócił do koncertowania i nagrywania płyt, ale już bez Holdysa.

O zejściu ze sceny Grzegorz Markowski mówił już od kilku lat, a przez swój stan zdrowia zdecydował odejść z zespołu już teraz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!