Alanis Morissette ogłasza trasę z koncertem w Polsce!

Wokalistka wydała także singiel nagrany z legendą country, Williem Nelsonem.

Alanis Morissette ogłosiła nowe daty koncertów w ramach jej światowej trasy w latach 2021-2022. Artystka świętuje w ten sposób 25-lecie premiery albumu „Jagged Little Pill”. Złożona z 35 koncertów amerykańska część trasy rozpocznie się 12 sierpnia w Austin w Teksasie. Europejska część trasy zacznie się 28 października koncertem w Hamburgu. Alanis wystąpi w Polsce w Warszawie w hali Expo XXI 6 listopada. Wykona w całości swój słynny album „Jagged Little Pill” oraz selekcję innych hitów, w tym utwory ze swojego ostatniego albumu „Such Pretty Forks In The Road”. Podczas koncertów w Europie na scenie towarzyszyć będzie jej Liz Phair. Europejską część trasy zakończą dwa koncerty w londyńskiej O2 Arenie. W listopadzie 2022 artystka wystąp w Australii, Nowej Zelandii i na Filipinach.
Alanis Morissette nagrała także duet z legendą country, Williem Nelsonem, będący nową wersją jego utworu „On The Road Again”. Jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najważniejszych songwriterek muzyki popularnej. Intymne teksty i charakterystyczne melodie pozwoliły zdobyć jej uznanie krytyków i fanów. Poza swoją muzyczną działalnością, artystka walczy o prawa kobiet oraz szerzy wiedzę na temat fizycznego i psychicznego zdrowia. W 2016 roku zaczęła nagrywać comiesięczne podcasty „Conversation with Alanis Morissette”, w których rozmawia z autorami książek, lekarzami, edukatorami i terapeutami, poruszając tematykę psychospołeczną. W 2019 roku zaprezentowała swój spektakl na Broadwayu. W ubiegłym roku Alanis wydała swój nowy album „Such Pretty Forks In The Road”, który zebrał świetne recenzje.
Jako support Alanis wystąpi Liz Phair, nominowana do Grammy artystka, której debiutancki album “Exile In Guyville” jest uważany przez krytyków muzycznych za kamień milowy indie rocka. Liz jest na scenie od ponad 25 lat i niezmiennie zdobywając uznanie krytyków. W 2019 roku ukazał się jej pamiętnik zatytułowany „Horror Stories”, o którym NPR napisał „jest wiele rzeczy, za które można podziwiać Horror Stories, ale największe wrażenie robi bezpretensjonalne pióro Phair, które udowadnia, że Liz pisze prozę równie świetnie, jak piosenki”. Po jedenastu latach bez nowego albumu, Liz powraca w czerwcu z nową płytą „Soberish”, zawierającą singiel „Spanish Doors”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!