Zagraj na głównej scenie Gitarowego Rekordu Świata! Zlot uczniów Leszka Cichońskiego

W tym roku mija 30 lat od wydania przez Leszka Cichońskiego kursu „Blues-Rock Guitar Workshop”, który stał się prawdziwą biblią dla kilku pokoleń gitarzystów. Korzystali z niej m.in. Piotr Lekki z TSA, Marek Raduli, Robert Drężek z Luxtorpedy, a nawet rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko. 19 czerwca, podczas Gitarowego Rekordu Świata, odbędzie się zlot uczniów i studentów szefa gitarowej orkiestry. Trwają konkursy dla „workshopowców” – do wygrania występ na scenie głównej festiwalu.

 

Podczas 19. edycji Gitarowego Rekordu Świata zagrają gwiazdy polskiego rocka, m.in. Jan Borysewicz i Grzegorz Skawiński, a także Grzegorz i Patrycja Markowscy, którzy dołączą do grania online. Na scenie zobaczymy również m.in. Adama Palmę i Krzesimira Dębskiego oraz gitarzystę Raya Charlesa – Kenny’ego Carra i muzyków z grupy Gary Moore Tribute Band na czele z Jackiem Moorem, synem brytyjskiego wirtuoza gitary. W związku z 30-leciem działalności edukacyjnej Leszka Cichońskiego Rekordowi towarzyszyć będzie zlot uczniów i studentów szefa największej gitarowej orkiestry. Część z nich dostanie szansę, aby zagrać na jednej scenie z gwiazdami gitary, zaś sam festiwal rozpocznie się występem Blues-Rock Guitar Workshop Band.

Opowiedz swoją gitarową historię i wygraj występ obok gwiazd

Znani muzycy, dziennikarze, a także fani gitary, którzy korzystali z „Blues-Rock Guitar Workshop”, słynnego podręcznika Leszka Cichońskiego, od kilku tygodni publikują w sieci swoje historie gitarowe z podręcznikiem w tle. Dotychczas nagrali je m.in. Marek Raduli, Marcin Bąkiewicz, Piotr Lekki z TSA, Robert „Drężmak” Drężek z Luxtorpedy oraz Krzysztof Kawałko. Niektóre obejrzeć można w mediach społecznościowych Gitarowego Rekordu Świata oraz na dedykowanej „workshopowcom” grupie na Facebooku: Uczniowe Leszka Cichońskiego, gdzie znaleźć można także informacje o konkursach  – Trwa plebiscyt na najciekawsze historie gitarowe. Spośród autorów nadesłanych wspomnień wybierzemy zwycięzców, którzy zagrają 19 czerwca na Gitarowym Rekordzie Świata – mówi pomysłodawca Rekordu. Historie publikować można na grupie https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego . Tam też można wziąć udział w konkursie na najlepsze solo „Blues-Rock Guitar Workshop”.

 

Liczy się każda gitara! Zagraj we Wrocławiu lub online

Gitarowy Rekord Świata odbędzie się – wyjątkowo – 19 czerwca na Pergoli, w kompleksie Hali Stulecia, ale również online. Ci, którzy planują udział w imprezie we Wrocławiu, powinni zarejestrować się, korzystając z formularza: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Gitarowe święto na Pergoli odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online. – Nieważne, gdzie będziecie – w domu, w ogródku, w górach, czy na pełnym morzu – dołączcie do nas w sieci. Zagrajmy razem kultowe „Hey Joe” Jimiego Hendrixa – mówi Leszek Cichoński, szef gitarowej orkiestry. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021 – link do zapisów dostępny będzie na stronie: www.heyjoe.pl . Zorganizowane grupy, które planują grać online mogą zgłaszać swoje drużyny, pisząc na adres: gitarowyrekordswiata@gmail.com. Na stronie www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka czekają instruktaże do gry utworów, które usłyszymy podczas Gitarowego Rekordu Świata. Już teraz ćwiczyć można „Zawsze tam, gdzie ty” z Janem Borysewiczem.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/groups/uczniowie.leszka.cichonskiego, www.heyjoe.pl oraz www.facebook.com/GitarowyRekord

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!