Czas na Zacieru! Nowa płyta Zacieru już tuż, tuż :)

Zacier, jedna z najbardziej wyrazistych polskich formacji muzycznych, której liderem jest sam Zacier – Mirosław Jędras – zapowiada nowy album! “Zgon po placebo”, studyjny album Zacieru, ukaże się 25 czerwca nakładem SP Records.

Na płytę składa się dwanaście utworów, utrzymanych w charakterystycznym dla Zaciera ironicznym stylu, które jak zwykle przenikliwie kwitują rzeczywistość. Nie brakuje utworów melancholijnych, choć podszytych poczuciem humoru.

Wokaliście Mirosławowi “Zacierowi” Jędrasowi towarzyszą muzycy: Michał Mrufka Jędras na perkusji (gra również w formacji Zenka Kupatasy), Piotr Bajus (giatrzysta znany m. in. z heavymetalowej formacji Fatum), Alek Korecki (saksofonista także Elektrycznych Gitar, ma na koncie współpracę z wieloma artystami), Wojciech Ruciński i basista Tomek Grochowalski (założyciel formacji Closterkeller, także członek Elektrycznych Gitar).

Album “Zgon po placebo” trafi do sklepów 25 czerwca. Do 23 czerwca natomiast można zamawiać płytę w oficjalnym sklepie wytwórni – sprecords.pl – każda zakupiona tam płyta zawierać będzie autografy muzyków.
Premiera albumu uświetni tegoroczne Zacieralia – festiwal na stałe wpisany w muzyczna mapę Warszawy. Choć zwyczajowo odbywa się w styczniu, w tym roku Zacier i przyjaciele zapraszają na gig 26 czerwca na letniej scenie klubu Progresja. W tym roku na tym festiwalu sztuki nieograniczonej wystąpią między innymi Zacier, Elektryczne Gitary, Darmozjady, Ztvorki El Dupa Kolektyw, Chwytak & DJ Wiktor. Bilety można nabyć na stronie klubu.

zamów album!

Zacier, czyli Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących, to grupa, której korzenie sięgają 1984 roku. Formacja ma na koncie kilka wydawnictw publikowanych w obiegu niezależnym i nieoficjalnie, a także pięć albumów studyjnych, oficjalnych. Ich siódma płyta ukaże się w czerwcu 2021 nakładem S.P. Records, wytwórni, z którą Zacier związany jest od niemal 25 lat.
Zacier ponadto regularnie występuje z takimi zespołami, jak Kult, Kazik, Elektryczne Gitary,   El Dupa. Zacier jest również organizatorem i jedną z gwiazd festiwalu Zacieralia –  imprezy, odbywającej się rokrocznie w styczniu w  warszawskim klubie Progresja.
Zacieralia, czyli Festiwal Twórczości Żenującej, przyciągają zespoły, wykonującą oryginalną muzykę. Wśród gwiazd Zacieraliów wymienić można m. in. Kazika z rozmaitymi artystami, Braci Figo Fagot, Nocnego Kochanka,  Kult, Cyrk Deriglasoff i wielu innych.

Download images

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *