Alien Weaponry – nowa płyta i klip

“Tangaroa” – nowa płyta ALIEN WEAPONRY! Premiera już 17 września, 2021 (Napalm Records).

 Zamów tutaj.

Oczekiwanie dobiegło końca – metalowcy z ALIEN WEAPONRY powracają z nową studyjną płytą zatytułowaną “Tangaroa”, która ukazała się 17 września, ’21 nakładem Napalm Records.

Już od czasu wydania debutanckiego krażka “Tū” (2018) brzmienie Nowozelandczyków, łączące elementy thrash i groove metalu z tekstami w rdzennym języku  Maorysów te reo Māori, przyciąga uwagę fanów i mediów na całym świecie. Podobnie jak  w przypadku wydanego w 2018 roku singla “Kai Tangata”, który ma już ponad 10 mln odtworzeń na YouTube i przez 13 tygodni utrzymywał się na pierwszej pozycji Devil’s Dozen w SiriusXM Liquid Metal, wiele opowieści na nowej płycie zanurzonych jest w kulturowym dziedzictwie historii Maorysów .

Ponadto “Tangaroa” opisuje historie osobistych zmagań i rozwoju, porusza także kluczowe tematy związane z ochroną środowiska. Zobaczyć i usłyszeć już można pierwszą próbkę porywającej nowej muzyki zespołu, tytułowy utwór “Tangaroa”. Piosenka, której towarzyszy emocjonujący teledysk, porusza gorący temat zmian klimatycznych i nielegalnych praktyk połowowych. Poprzez podnoszenie świadomości zespół wspiera ważną pracę i wysiłki  Towarzystwa Ochrony Pastrzy Morskich (Sea Shepherd Conservation Society).

Wokalista i gitarzysta Lewis de Jong tak mówi o tej kompozycji:

“Zdecydowaliśmy się napisać piosenkę o tym, jak ocean jest duszony przez ludzi i ich odpady. Ocean jest ważną częścią mojego życia i chronienie go jest dla mnie istotną kwestią.”

A perkusista Henry de Jong dodaje:

“‘Tangaroa’ to ciężka i gniewna wiadomość o tym, jak oceany są dewastowane przez zanieczyszczenia i przeławianie. Video wiąże się z tym przesłaniem, dosłownie toniemy w plastiku i przedstawiamy w nim też walkę oceanicznego życia.”

Zespół, który ma już na koncie trasy i festiwale u boku takich gwiazd jak Slayer, Black Label Society oraz Gojira i okrzyknięty został “ przyszłością metalu” przez brytyjski Metal Hammer, a wg czytelników amerykańskiego magazunu  “Revolver” to właśnie ALIEN WEAPONRY będzie jedną z tych grup, które w 2021 roku wypłyną na szersze wody; gotowy jest, by podbić świat za sprawą swojej najnowszej płyty “Tangaroa”. Płyty, która jest ich najbardziej inspirującym, uczciwym i przemyślanym albumem.

Oprócz tekstów napisanych w te reo Māori, w wielu utworach wykorzystane są tradycyjne instrumenty taonga puoro, które nadają tym kompozycjom charakterystyczne, wojownicze brzmienie. Płytę otwiera rytmiczny i dynamiczny “Titokowaru”, który zaczyna się jak pieśń wioślarska, wspierana przez szybkie riffy i napędzające bębny, utwór przedstawia historię słynnego wodza wojennego , który rzucił wyzwanie rządowi kolonialnemu w Nowej Zelandii i dowodził armią rebeliantów. Kolejna kompozycja, „Hatupatu”, inspirowana jest legendarną opowieścią o przodku de Jong, który walczył z wiedźmą, a słychać w niej szalone gitary, porywające śpiewy i plemienną perkusję. Chociaż ALIEN WEAPONRY czerpie inspirację ze swojej kultury i otoczenia, podczas procesu twórczego zespół spojrzał również do wewnątrz – czerpiąc wizję innych części albumu ze swojego wnętrza. Tematyka utworów dotyczy również najbardziej osobistych doświadczeń, z anglojęzycznymi piosenkami, takimi jak zamyślony „Unforgiving” o radzeniu sobie z nienawiścią do samego siebie i niepewnością oraz wirującym, naładowanym „Buried Underground”, opisującym następstwa nadużywania narkotyków.

Akcentowana osobistymi akcentami, takimi jak porywająca okładka albumu, stworzona na podstawie rysunków Lewisa de Jonga, “Tangaroa” jest ogromnym kolejnym krokiem dla rozwijającego się zespołu i zawiera wszystkie te elementy, które sprawiają, że grupa ALIEN WEAPONRY jest jedną z  najbardziej autentycznych wschodzących gwiazd heavy metalu.

Henry de Jong:

„Płyta łączy się z przesłaniem „Tangaroa” – cały album jest raczej migawką stanów umysłu zespołu podczas procesu pisania. Napisaliśmy również piosenki o niektórych z naszych pierwszych tūpuna (przodkach), którzy byli tutaj w Āotearoa (Nowa Zelandia). O Hatupatu, który jest bardzo znany w historii Maorysów, a także o Īhenga, który podczas swoich podróży nazwał wiele miejsc w Āotearoa”.

Lewis de Jong mówi o szacie graficznej i tematach poruszanych na płycie:

„Album nosi nazwę utworu „Tangaroa” i wybraliśmy ten motyw na okładkę. Opiera się na naszych nowych doświadczeniach, a także na starożytnych opowieściach Maorysów. Myślę, że znacznie też przyspieszyliśmy od ostatniego krążka.

A basista Tūranga Morgan-Edmonds uzupełnia:

„Wykorzystanie na tym albumie jeszcze bardziej tradycyjnych brzmień i stylów Maorysów jest dla nas bardzo ekscytującym krokiem naprzód”.

Zamów Tangaroa tutaj.

Lista utworów:

 1. Titokowaru
 2. Hatupatu
 3. Ahi Kā
 4. Tangaroa
 5. Unforgiving
 6. Blinded
 7. Kai Whatu
 8. Crooked Monsters
 9. Buried Underground
 10. Dad
 11. Īhenga
 12. Down The Rabbit Hole

 

Płyta dostępna będzie w następujących formatach:

-4-stronicowy CD Digipak

-4-stronicowy CD Digipak + naszywka

-2LP w kolorze czarnym

-2LP w kolorze turkusowym

-2LP marmurkowy niebiesko/kremowy (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),)

-2LP marmrukowy pomarańczowy/przezroczysty czarny (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),)

-Wooden Box: CD Digipak, wisiorek, naszywka, flaga, płócienna torba  na ramię (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),

– Limitowana edycja dla najbardziej zagorzałych fanów: 2LP krystaliczny marmurkowy/curacao, ręcznie numerowany, piórko, naszywka, (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 400 szt.),

-Album w wersji cyfrowej

Po przełomowym, wyprzedanym występie Alien Weaponry z Nowozelandzką Orkiestrą Symfoniczną w Kirikiriroa Hamilton/ Claudelands Arena w zeszłym miesiącu, zespół będzie supportował Gojirę podczas jesiennej trasy koncertowej Francuzów w USA w 2021 roku!

ALIEN WEAPONRY:

Henry Te Reiwhati de Jong – perkusja, chórki

Lewis Raharuhi de Jong – gitary, wokal

Ethan Trembath – bas, chórki, wokal w utworze “Dad”

Tūranga Porowini Morgan-Edmonds – chórki & gitara w utworze “Unforgiving”

 

ALIEN WEAPONRY online:
WEBSITE
FACEBOOK
INSTAGRAM
NAPALM RECORDS

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!