Czas na Zacier! Zobacz nowy teledysk gruoy!

Zacier, jedna z najbardziej wyrazistych polskich formacji muzycznych, której liderem jest sam Zacier – Mirosław Jędras – zapowiada nowy album! “Zgon po placebo”, studyjny album Zacieru, ukaże się 25 czerwca nakładem SP Records. Prezentujemy dziś nowy teledysk grupy, promujący wydawnictwo.

Wideoklip do utworu “30 złotych” ukazał się wczoraj wieczorem na kanale wytwórni SP Records. To żartobliwa wizja rodziców terroryzowanych przez własne, dorosłe już dzieci, a sama piosenka, jakże charakterystyczna dla Zacieru, jest trochę wesoła, trochę ironiczna.

“30 złotych” to dźwiękowa zapowiedź albumu “Zgon po placebo”, który ukaże się już w piątek. Na płytę składa się dwanaście utworów, utrzymanych w charakterystycznym dla Zaciera ironicznym stylu, które jak zwykle przenikliwie kwitują rzeczywistość. Nie brakuje utworów melancholijnych, choć podszytych poczuciem humoru.

Wokaliście Mirosławowi “Zacierowi” Jędrasowi towarzyszą muzycy: Michał Mrufka Jędras na perkusji (gra również w formacji Zenka Kupatasy), Piotr Bajus (giatrzysta znany m. in. z heavymetalowej formacji Fatum), Alek Korecki (saksofonista także Elektrycznych Gitar, ma na koncie współpracę z wieloma artystami), Wojciech Ruciński i basista Tomek Grochowalski (założyciel formacji Closterkeller, także członek Elektrycznych Gitar).

Album “Zgon po placebo” trafi do sklepów 25 czerwca. Do 23 czerwca natomiast można zamawiać płytę w oficjalnym sklepie wytwórni – sprecords.pl – każda zakupiona tam płyta zawierać będzie autografy muzyków.
Premiera albumu uświetni tegoroczne Zacieralia – festiwal na stałe wpisany w muzyczna mapę Warszawy. Choć zwyczajowo odbywa się w styczniu, w tym roku Zacier i przyjaciele zapraszają na gig 26 czerwca na letniej scenie klubu Progresja. W tym roku na tym festiwalu sztuki nieograniczonej wystąpią między innymi Zacier, Elektryczne Gitary, Darmozjady, Ztvorki El Dupa Kolektyw, Chwytak & DJ Wiktor. Bilety można nabyć na stronie klubu.

Zacier, czyli Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących, to grupa, której korzenie sięgają 1984 roku. Formacja ma na koncie kilka wydawnictw publikowanych w obiegu niezależnym i nieoficjalnie, a także pięć albumów studyjnych, oficjalnych. Ich siódma płyta ukaże się w czerwcu 2021 nakładem S.P. Records, wytwórni, z którą Zacier związany jest od niemal 25 lat.
Zacier ponadto regularnie występuje z takimi zespołami, jak Kult, Kazik, Elektryczne Gitary,   El Dupa. Zacier jest również organizatorem i jedną z gwiazd festiwalu Zacieralia –  imprezy, odbywającej się rokrocznie w styczniu w  warszawskim klubie Progresja.
Zacieralia, czyli Festiwal Twórczości Żenującej, przyciągają zespoły, wykonującą oryginalną muzykę. Wśród gwiazd Zacieraliów wymienić można m. in. Kazika z rozmaitymi artystami, Braci Figo Fagot, Nocnego Kochanka,  Kult, Cyrk Deriglasoff i wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *