MIŁOŚĆ” – NAJNOWSZY TELEDYSK ANDRZEJA PIASECZNEGO Z PŁYTY „50/50”

Utwór „Miłość” to drugi singiel z wydanej 7 maja 2021 roku płyty „50/50” Andrzeja Piasecznego. Jedna z wersji teledysku do piosenki „Miłość” została przetłumaczona na polski język migowy (PJM).

Tak o piosence mówi Andrzej Piaseczny: „Spokojnie, powoli, jeszcze chwilę, już niedługo… Rzeczywistość, którą póki co my i  wielu obywateli Rzeczpospolitej moglibyśmy sobie jedynie wymarzyć,  w innych miejscach na świecie jest dniem i chlebem powszednim. Czy miłość, uczucie wprawiające świat w ruch, można ograniczyć terytorialnie? Czy wolność osobistą, prawo do noszenia głowy na poziomie innych głów da się powstrzymać na granicy państwa tylko dlatego, że liczniejsi od nas widzą w naszej miłości ideologię zamiast uczuć? Znacie już piosenkę >>Miłość<< wraz z odpowiedzią na te pytania. Piosenkę niosącą pewność, nie tylko nadzieję. Dzisiaj chcemy pokazać Wam do niej obrazek, historię realną, z bajkowym jedynie zakończeniem. I chociaż czerwiec, Miesiąc dumy właśnie się kończy, wiemy , że miłość jest nieskończona. Miłość ma siłę przełamywania wszelkich barier i granic. Miłość nas wyzwala. Miłość potrafi nasze życie zmienić w bajkę. Spokojnie, powoli, jeszcze chwilę, już niedługo…

Tak o technice realizacji teledysku do piosenki „Miłość” opowiadają Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak: “Szukając odpowiedniego języka i kodu wizualnego wspólnie z operatorem Kacprem Ziębą postanowiliśmy zrealizować klip przy użyciu taśmy 16mm. Zależało nam, żeby nasz koncept był „blisko bohatera” – naturalny, lekko dokumentalny, silnie wrażeniowy, pełen subtelnych sygnałów. Plastyka negatywu 16mm jest według nas idealnym narzędziem do osiągnięcia tego efektu. Nastrój nasyca się delikatnym, sentymentalnym zabarwieniem, natomiast przestrzenie zyskują lekko vintage’owy look, który idealnie koresponduje z estetyką aranżacji utworu. 

Sekwencje home video zostały nakręcone przy użyciu analogowej kamery Super8. Dało nam to możliwość przełamania czwartej ściany, bezpośredniego kontaktu z bohaterami, a charakterystyczne drżenie obrazu dynamizuje montaż.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *