DEE SNIDER i frontman Cannibal Corpse George “Corpsegrinder” Fisher z nowym utworem “Time To Choose”

Piąty pełnowymiary solowy album “Leave A Scar” – premiera 30 lipca (Napalm Records)  Zamów tutaj. 

Legendarny wokalista heavy metalowy i ikona popkultury DEE SNIDER ogłosił właśnie premierę swojego piątego pełnowymiarowego albumu, “Leave A Scar”, który ukaże się 30 lipca 2021 roku nakładem Napalm Records. Za produkcję płyty kolejny raz odpowiedzialny jest Jamey Jasta,  a wspomaga go perkusista Nick Bellmore (produkcja, miks i mastering). Na           “Leave A Scar” DEE SNIDER z zespołem kontynuuje nowoczesny kierunek obrany na poprzednim wydawnictwie, “For The Love Of Metal”, dostarczając dawkę klasycznych heavy metalowych dźwięków.

Po rewelacyjnie przyjętym pierwszym singlu z albumu, „I Gotta Rock (Again)”, (który natychmiast dotarł na Devil’s Dozen w  SiriusXM Liquid Metal), DEE SNIDER z radością ujawnia drugi singiel z albumu, „Time To Choose”, z gościnnym udziałem wokalisty George’a „Corpsegrindera” Fishera z Cannibal Corpse. Wsparty energetycznym teledyskiem, utwór łączy trzeszczące, brutalne partie Corpsegrindera z ostrymi jak brzytwa czystymi dźwiękami DEE SNIDERA, tworząc dynamiczny i bezwzględny numer, którego słuchacze szybko nie zapomną!

DEE SNIDER tak mówi o “Time To Choose”:   

“’Time To Choose’ dotyczy tematu, który często poruszałem w trakcie mojej kariery pisarskiej: dobro kontra zło (patrz „Burn In Hell”). Biorąc pod uwagę ciężar tego utworu, poczułem, że dodanie głosu George’a „Corpsegrindera” do tej kompozycji, uświadomiłoby nam powagę dokonywanych przez nas wyborów. Byłem zaszczycony, kiedy zgodził się na swój wkład z tym niesamowicie potężnym głosem.”

Podobnie jak sama blizna, “Leave A Scar” jest obrazem obaw wyrytych w czasie – służącym jako muzyczne schronienie i pole ekspresji dla Dee. Ta dźwiękowa kapsuła czasu stworzona, by wyrazić gniew, niepokój i ból, których artysta doświadczał podczas lockdownu, okazuje się nie tylko niesamowicie ciężka, ale i bezlitośnie potężna. Każdy z 12 utworów na “Leave A Scar” nie tylko wzmacnia pozycję DEE SNIDER jako jednego z najbardziej cenionych frontmanów wszech czasów, ale pokazuje też, że artysta ten nigdy się nie zatrzyma.

 

Album otwiera chwytliwy i energetyczny hymn „I Gotta Rock (Again)”, natychmiast przygotowując słuchacza do kolejnego metalowego ataku. Utwory takie jak brutalny „Time To Choose” – z gościnnym udziałem George’a „Corpsegrindera” Fishera z Cannibal Corpse – i  „The Reckoning” pokazują ciężką stronę płyty, a kolejne to bezlitosny thrasher „All Or Nothing More” i melodyjny, inspirowany metalcorem „In For The Kill”. Energetyczny singiel „Down But Never Out” zawiera masywne riffy i napędzające bębny, wyczuwalne też na całym albumie, podczas gdy przejmujący „Before I Go” serwuje jeden z najbardziej  zapadających w pamięć refrenów i przerażających tekstów na krążku. Album zamyka zwycięska ballada „Stand”, wezwanie słuchaczy do zajęcia stanowiska i sprawienia, by ich głosy zostały usłyszane. Jeśli “For The Love Of Metal” zapoczątkował wejście DEE SNIDERA w nową erę – “Leave A Scar” jeszcze bardziej umocni pozycję tego artysty.

DEE SNIDER o  “Leave A Scar”

„Pod koniec 2020 roku wiedziałem, że nie tylko muszę wrócić do studia, ale po raz pierwszy od lat 90. chciałem – nie, potrzebowałem – być częścią procesu pisania. Skontaktowałem się z moim producentem Jamey’em Jasta i powiedziałem mu, że jestem gotowy nagrać kolejną płytę. “Leave A Scar” jest wypełniona wiadomościami do i dla cichych głosów na świecie, które potrzebują kogoś, kto przemówi w ich imieniu. To jest mój cel”.
Jamey Jasta mówi o ponownej współpracy z DEE SNIDER:

„Ponowne nawiązanie współpracy z Dee było niesamowite! Moc i zakres jego wokalu na tym albumie są olśniewające. Nie tylko jest on amerykańskim skarbem i podstawą rockowej/metalowej społeczności, ale dysponuje też oryginalnym głosem i talentem. Połącz to z metaliczną sprawnością braci Bellmore + Russella Pzütto i Nicka Petrino, a otrzymasz rockowy metalowy przepis, który z pewnością pokochają nawet najbardziej ‘twardzi’ fani!”

Zamów Leave A Scar tutaj .

Lista utworów:
1) I Gotta Rock (Again)
2) All Or Nothing More
3) Down But Never Out
4) Before I Go
5) Open Season
6) Silent Battles
7) Crying For Your Life
8) In For The Kill
9) Time To Choose
10) S.H.E.
11) The Reckoning
12) Stand

Płyta “Leave A Scar” dostępna będzie w następujących formatach:
– CD
– 1LP w kolorze czarnym
– 1LP w kolorze czerwonym
– 1LP w kolorze złotym (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm – limitowana ilość 400 egz.)
– 1LP w kolorach czerwonym/niebieskim/ białym (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm – limitowana ilość 300 egz.)
– wersja dla najbardziej zagorzałych fanów: 1LP marmurkowy czerwono/czarny –  naszywka wielkości LP & slipmata (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm – limitowana ilość 200 egz.)
– Dee-Lux Wooden Box Edition: JC, 7″ Singiel, skórzana opaska na nadgarstek, Logo Pin (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm – limitowana ilość 500 egz.)
– Płyta w wersji cyfrowej

DEE SNIDER z zespołem:
Dee Snider – wokale
Charlie Bellmore – gitara & chórki
Nick Bellmore – perkusja
Russell Pzütto – bas & chórki
Nick Petrino – gitara & chórki

DEE SNIDER online:
WEBSITE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
NAPALM RECORDS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!