Wielkie święto reggae już w ten weekend – Ostróda Reggae Festival 2021

20 lat najważniejszego święta reggae w Polsce – przed nami jubileuszowa edycja Ostróda Reggae Festival! Największy festiwal reggae w Polsce odbędzie się w dniach 9-11 lipca 2021 roku w Amfiteatrze. 

W najśmielszych snach nie wyobrażaliśmy sobie, że tak będzie wyglądać 20 edycja Ostróda Reggae Festival. W 2021 roku nawiązujemy do starej pieśni „I&I Survive”. Bo najważniejsze, że przetrwaliśmy. Najważniejsze, że jesteśmy. Najważniejsze, że wciąż możemy cieszyć się życiem i wspaniałą muzyką reggae. Będzie dobrze, choć z konieczności na mikroskalę.

ORF 2021 RED STAGE LINE-UP

Oto szczegółowy rozkład jazdy naszych tegorocznych działań w Amfiteatrze w Ostródzie, gdzie zlokalizowana będzie główna scena RED STAGE.

 • 9.07 (piątek) Dzień I:
  16:00 REGGAE EDUKACJA [DJ MAKEN]
  17:00 JOHNY ROCKERS [PL]
  18:00 DUBSKA [PL]
  20:00 GUTEK [PL]
  22:00 BAKSHISH [PL]
  00:00 VAVAMUFFIN [PL]
 • 10.07 (sobota)/ Dzień II:
  16:00 REGGAE EDUKACJA [DJ MAKEN]
  17:00 THE BEAT ROOTZ [MU/PL/UK]
  18:00 YELLOW UMBRELLA [DE]
  20:00 SHASHAMANE [PL]
  22:00 BRINSLEY FORDE ASWAD EXPERIENCE SHOW [UK/PL]
  00:00 TABU [PL]
 • 11.07 (niedziela) / Dzień III:
  16:00 CZWÓRKA REGGAE CONTEST [PL]
  18:00 PAPRIKA KORPS [PL]
  20:00 HABAKUK [PL]
  22:00 MESAJAH & I-GRADES [PL]

Ostróda Reggae Festival bilety i karnety

 • Dzieci do lat 12 – darmowy wstęp pod opieką osoby dorosłej
 • Seniorzy powyżej 70 roku życia – darmowy wstęp po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i wiek

Zakup karnetu na ORF 2021 zapewnia:

 • Bilet wstępu na koncerty zespołów muzycznych (imprezę masową);
 • Bilet wstępu do innych stref (strefa gastronomiczna, bazar, strefa dziecięca, Uniwersytet Reggae, warsztaty);

3-dniowy Karnet Rodzinny

Dostępny wyłącznie w przedsprzedaży – dotyczy modelu rodzic plus 1, 2 lub 3 dzieci w wieku 12-17 lat

Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dokumentów poświadczających tożsamość (dowód osobisty, paszport – rodzice, legitymacja szkolna, paszport – dzieci). Bez w/w dokumentów Karnet Rodzinny nie będzie wymieniony na opaskę identyfikacyjną.

O festiwalu Ostróda Reggae Festival

Ostróda Reggae Festival jest imprezą o światowej marce, będącą nierozerwalną częścią kalendarza najważniejszych muzycznych imprez każdego lata w Polsce. Na przestrzeni czasu festiwal przeszedł długą drogę z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez „Białe Koszary” do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta, „Czerwonych Koszar”. Hasło „Ostróda” stało się w Polsce synonimem słowa reggae i główną marką promocyjną miasta.

Od kilku lat to stała sprawdzona formuła: 4 dni, główne sceny Amfiteatr, Red Stage i Green Stage oraz kilka scen dodatkowych. Wydarzenia muzyczne uzupełniają warsztaty, działania z dziećmi, spotkania, projekcje filmów, wystawy i konkursy. Smaku dodają barwne stoiska i uśmiech na twarzach tysięcy uczestników. Festiwal słynie w świecie ze swojej wyjątkowej atmosfery. Tutaj liczy się nie tylko muzyka, bo reggae to więcej niż niż muzyka. Stąd wywozi się pozytywną szkołę życia i inspiracje do działania. Tutaj pulsuje barwna karaibska kultura.

Rok 2019 zapisany zostanie pięknymi koncertami jamajskich gwiazd z najwyższej półki: The Congos, Agent Sasco czy Queen Ifrica. Serca publiczności podbili europejscy przedstawiciele nowoczesnego podejścia do jamajskich inspiracji – Gentleman’s Dub Club, Jahneration czy L’Entourloop. Można było zatańczyć przy dźwiękach polskiej czołówki gatunku oraz przyjrzeć się młodym talentom w ramach Czwórka Reggae Contest – konkursu pod patronatem Polskiego Radia Czwórka.

W 2014 roku organizatorzy z Positive Music Promotion zostali wyróżnieni odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2018 roku władze miasta Ostróda podpisały pierwszą w historii kraju umowę partnerską ze swoim jamajskim odpowiednikiem Ocho Rios. Ten rok to zaliczenie muzyki reggae do listy światowych dóbr kultury przez UNESCO

Ostróda Reggae Festival 2021

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *