CHVRCHES z nowym singlem „Good Girls”

CHVRCHES prezentuje kolejną zapowiedź nowego albumu „Screen Violence” (premiera 27 sierpnia). Singiel „Good Girls” jest już dostępny w serwisach cyfrowych.

„Good Girls” to drugi utwór, który powstał z myślą o „Screen Violence”. Liderka grupy, Lauren Mayberry, w tekście w zdecydowany sposób sprzeciwia się mizoginii: „Dobre dziewczynki nie płaczą / Dobre dziewczynki nie kłamią / Dobre dziewczynki usprawiedliwiają, ale ja nie / Dobre dziewczynki nie umierają / Dobre dziewczynki żyją / Dobre dziewczyny dają satysfakcję, ale ja nie będę”.

Lauren tak opowiada o utworze: – Linijka otwierająca tekst – „zabijanie swoich idoli to przykry obowiązek” – powstała pod wpływem rozmów ze znajomymi, którzy kłócili się o problematycznych męskich idoli. Byłam zdumiona, jak wiele niektórzy potrafią puścić mimo uszu, by usprawiedliwić swoich idoli i w jaki sposób jest to zestawione z moimi doświadczeniami z różnych dziedzin życia. Kobiety muszą nieustannie szukać potwierdzenia swojej obecności i negocjować miejsce dla siebie. Wmawia się nam, że dobrym dziewczynkom nie zdarzają się złe rzeczy. Musisz dążyć do pewnego ideału: być małą, bezpieczną, posłuszną. I to ma zagwarantować bezpieczeństwo. Gówno prawda.
„Good Girls” to następca świetnie przyjętego „How Not To Drown” nagranego wspólnie z jednym z muzycznych bohaterów CHVRCHES – Robertem Smithem. Pierwszą zapowiedzią „Screen Violence” był singiel „He Said She Said”.
„Screen Violence” pierwotnie miało być nazwą zespołu. Dziesięć lat później, w czasie pandemii, kiedy rzeczywistość ekranowej przemocy nigdy nie była bardziej adekwatna, muzycy CHVRCHES powrócili do tytułu. W ich muzycznej opowieści przemoc pojawia się w trzech narracjach: na ekranie, przez ekrany i poprzez ekrany. Album przedstawia historie pełne samotności, rozczarowania, lęku, złamanego sercu oraz żalu.
Na początku procesu nagrywania płyty myślałam, że chcę trochę uciec, jedynie zaznaczyć własne uczucia i doświadczenia w pewnym zestawie pomysłów i konceptów. Jednak ostatecznie wszystkie teksty, które powstały z myślą na nowy album, okazały się bardzo osobiste, mimo tych eskapistycznych zapędów – mówi Lauren Mayberry, a Martin Doherty dodaje: – Aspekt ekranu na początku był dla mnie o wiele bardziej dosłowny. Kiedy robiliśmy płytę, połowę naszego życia prowadziliśmy przez ekrany. To, co na początku było tylko konceptem, okazało się jedyną możliwością do stworzenia płyty.
Nagrania „Screen Violence” zbiegły się z dziesięcioleciem CHVRCHES. W trakcie tej dekady grupa wydała trzy albumy: przełomowy „The Bones of What You Believe” w 2013, „Every Open Eye” w 2015 i „Love is Dead” w 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!