Diabeł łańcucki. Serial przygodowy na podstawie książki Jacka Komudy

Powstaje serial przygodowy na podstawie książki Jacka Komudy “Diabeł Łańcucki”.

W czasach największej świetności Rzeczpospolita Obojga Narodów, rozciągała się od szarych fal Bałtyku na północy, aż po bezkresne przestrzenie Dzikich Pól nad dolnym Dnieprem.
Pamiętacie „Czarne Chmury”, „Pana Wołodyjowskiego”? Seriale pełne pościgów, pojedynków szlachty, zajazdów, kuligów, uczt, spraw honorowych i zwad, które przecinało się ostrą szablą.

Oto produkcja, która przeniesie was do czasów, kiedy krew była tańsza od wina, a spory przecinało ostrzem szabli. Oto Rzeczpospolita szlachecka, rok 1608, Bieszczady – sławny warchoł i awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany „Diabłem” wynajmuje zagończyka Jacka Dydyńskiego do załatwienia mokrej i gardłowej sprawy.

W rolach głównych zobaczycie Radosława Pazurę, Mateusza Banasiuka, Piotra Zawadzkiego, Michała Białeckiego, Antoniego Sałaja, Urszulę Nawrot i wielu innych wspaniałych aktorów.

ruszyła zbiórka na ostatnie szlify

https://zrzutka.pl/diabel-lancucki-serial-historyczny?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR26zHLSzl4jl7aXy5Vr9T6fKUWwb8BG0BLJjldK5RfDnw-yBf_NKnbc2T4

Serial został osadzony w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej, która oszałamiała bogactwem strojów, broni i gorącokrwistych koni.
Realizowany w konwencji “easternu” – czyli awanturniczej opowieści łączącej elementy westernu oraz opowieści płaszcza i szpady. Doprawiony szczyptą magii i niezwykłości.

Sceny kręcono na malowniczym pograniczu Bieszczad i Pogórza Przemyskiego. Wśród zamków, pałaców i szlacheckich dworów, tajemniczych ruin i zbójeckich gniazd.

Sercem “Diabła Łańcuckiego” są widowiskowe pojedynki – unikatowa szkoła polskiej walki szablą – na piechotę i na koniu.

Pobierz obrazki

diabeł łańcucki
Stanisław Stadnicki – zwany Diabłem, starosta zygwulski, właściciel Łańcuta i zamku nazywanego Piekłem – już za życia był legendą.

Powiadano, że zaprzedał duszę czartowi. Za nic miał wszelkie granice i pozory, jakie zachowywała nawet najbardziej warcholska szlachta. Bił i płakał, łamał prawo i w cyniczny sposób się nim zasłaniał. Porywał ludzi, nakładał kontrybucje na miasta, więził i torturował sąsiadów.

Książka Jacka Komudy to awanturnicza, niepozbawiona elementów fantastycznych opowieść o burzliwych dziejach konfliktu między Diabłem a drobną szlachtą Ziemi Sanockiej i Przemyskiej.

Powieść wskrzesza malowniczy świat XVII-wiecznych, wielokulturowych Bieszczad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!