Nie żyje basista ZZ TOP. Dusty Hill miał 72 lata

Informacje o śmierci swojego kolegi z zespołu potwierdzili Billy Gibbons i Frank Beard, wokalista i gitarzysta oraz perkusista ZZ Top.

W piątek 23 lipca Dusty Hill opuścił koncert tria w Illinois z powodu problemu z biodrem (na scenie zastąpił go Elwood Francis, techniczny zespołu, pracujący z formacją od ponad 20 lat).

W wieku 72 lat we śnie zmarł Dusty Hill, basista i wokalista legendarnej grupy ZZ Top. Teksaska formacja w 2019 r. podsumowała swoją imponującą 50-letnią karierę składanką “Goin’ 50”.

Joseph Michael Hill urodził się w 1949 roku w Dallas. Na scenie występował pod pseudonimem Dusty Hill. Z zespołem ZZ TOP był związany od ponad pięciu dekad. Dotychczas nie została wskazana przyczyna śmierci amerykańskiego kompozytora i basisty. W mediach społecznościowych fani muzyka i wspomnianej grupy żegnają swojego idola. Składają kondolencje rodzinie, wyrażają swój smutek, a także dziękują muzykowi za jego artystyczne dokonania i wkład w branżę artystyczną. Zapewniają także, że jego muzyka wciąż będzie „wybrzmiewała”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *