Jinjer prezentuje drugi singiel z nowej płyty!

Premiera nowej płyty “Wallflowers” już 27 sierpnia nakładem Napalm Records! Zamów już!

„Prawie żaden zespół nie pisze tak wspaniałej historii jak JINJER”.
– FUZE GER –

„Zespół, w którym każdy wydaje się grać na perkusji i tworzyć własne zasady, tylko po to, by je złamać i napisać od nowa”.
SWEDEN ROCK  –

 

„Najbardziej agresywny i melancholijny album JINJER do tej pory”
– REVOLVER US –

 

Ogłoszenie nowej płyty JINJER, “Wallflowers” (premiera: 27.08/ Napalm Records), wywołało natychmiastowe poruszenie na całym świecie, a pierwszy singiel zespołu „Vortex” odsłuchiwany/ oglądany był już ponad 2,5 miliona razy na różnych platformach.

 

Kontynuując drogę na szczyt, formacja wydała właśnie swój drugi singiel „Mediator” i zupełnie nowy, miażdżący teledysk. Druga kompozycja z nowego albumu po raz kolejny pokazuje, że ich wyjątkowa wizja dźwiękowa i wizualna jest więcej niż niezrównana. Szalone partie perkusji, szybkie ataki basu i gitary oraz niezrównana Tatiana Shmayluk, która w porywający sposób łączy czysty wokal z ostrymi rapowymi pasażami i dzikim growlem. Wysokiej jakości strona audiowizualna utworu wciąga widza w czar progresywnego spektaklu i konstruuje wizualną antytezę postmodernistycznej utopii, której tematem jest utwór.

JINJER:

„Z biegiem lat często zdajemy sobie sprawę, że otaczający nas świat jest daleki od tego, czego oczekiwaliśmy. Oczami dziecka wszystko wydawało się o wiele bardziej kolorowe, lepsze i optymistyczne, prawda? Kiedy wszystko potoczyło się źle? Kiedy to wszystko stało się takie szare? Czy to naprawdę wina świata? Albo po prostu uganiamy się za niewłaściwymi celami… niewłaściwymi karierami, ambicjami i osiągnięciami, zamiast przyjąć jedną ważną prawdę… Parafrazując Johna Lennona, jeśli goni się za czymś innym niż szczęście, to nie rozumie się życia w ogóle …”

“Wallflowers” to jeden z najbardziej oczekiwanych albumów metalowych tego roku, na którym JINJER po raz kolejny udowadnia swój wyjątkowy talent do łączenia elementów groove, prog, alternatywnych i eksperymentalnych w celu stworzenia brzmienia niepodobnego do niczego, co kiedykolwiek było przed tym zespołem.

 

Eugene Abdukhanov:

„Rozwój twórczy zawsze był dla nas głównym celem. Dzień, w którym JINJER przestanie sięgać za nowe horyzonty muzyczne – będzie naszym ostatnim dniem jako zespołu. Mogliśmy wyczarować to, czego oczekiwali od nas inni, lub produkować klony „Pisces” bez końca, ale nigdy tego nie zrobiliśmy i nigdy nie zrobimy. Zamiast tego stworzyliśmy album, którego poziom emocji waha się od najbardziej zaciekłej agresji, jaką kiedykolwiek czuliśmy, po najbardziej zawiłe melodie i melancholijne wibracje, jakie można uzyskać. Postanowiliśmy rozerwać wszelkie możliwe granice stylistyczne bez względu na to, czy odniesiemy sukces finansowy, czy też album ten będzie konkurencyjny w stosunku do naszych poprzednich dokonań.Wallflowers” to inny rodzaj albumu muzycznie i wizualnie. Chodzi o naszą tożsamość jako zespołu, jako jednostek i jasne stwierdzenie, że różnimy się od większości artystów… i że można robić swoje i jest to OK”.

Zamów płytę już.

„Wallflowers” stanowi nie tylko metodyczny i przemyślany kolejny krok w i tak już imponującej karierze zespołu, ale odzwierciedla też osobiste przeciwności, z jakimi musieli się zmierzyć członkowie grupy w związku z wydarzeniami na całym świecie w ciągu ostatniego roku. „Wallflowers” to nie tylko ulepszenie progresywnego groove metalu, którego pragną wszyscy fani JINJER, ale także dźwiękowy szybkowar, w którym gotuje się techniczna muzykalność z emocjonalną furią, to intensywna ścieżka dźwiękowa pasująca do wstrząsającego stanu dzisiejszego świata. Na „Wallflowers” JINJER naprawdę nie przebiera w słowach – ani riffach. Ich wyjątkowa precyzja w połączeniu z twardym podejściem przyniosła im zaciekle lojalnych fanów i ogromne uznanie krytyków, czyniąc JINJER jednym z najczęściej komentowanych zespołów i przynosząc wyprzedane koncerty na całym świecie. Prawie wszystkie wydawnictwa JINJER powstawały podczas ciągłych tras koncertowych, na backstage’ach sal, a na „Wallflowers” zespół kontynuuje obraną ścieżkę, zaczynając w miejscu, w którym zakończyli „Macro”, tyle że tym razem mieli więcej czasu na pisanie piosenek i nic ich nie rozpraszało.

Płyta dostępna będzie w następujących formatach (Napalm Records):
– Deluxe Box (ręcznie numerowany, limitowana koszulka (różne rozmiary), 7″ z 2 utworami bonusowymi, CD Digipak) – limitowana ilość 1000 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)

-zielony, czarny i biały winyl (7″ biała  z 2 bonusowymi utworami,  podpisany booklet, ręcznie numerowany, alternatywna szata graficzna) – limitowana ilość 400 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm) – WYPRZEDANE
-biały/ wirowany winyl- limitowana ilość 500 szt. (wyłącznie Napalm RoW/EU) – WYPRZEDANE
– 1 LP czarny
– wielki złoty winyl – limitowana ilość 500 szt. (wyłącznie Napalm RoW/EU)
– MC (biała) – limitowana ilość 100 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm) – WYPRZEDANE

– MC (smokey clear) – limitowana ilość 150 szt. (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm) – NOWOŚĆ
– 1 CD Digipak

– 1 CD Digipak + koszulka/ zestaw (wyłącznie zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm)
– album w wersji cyfrowej

Więcej formatów i limitowanych edycji, a także nowe gadżety – w sklepie internetowym JINJER TUTAJ!

Lista utworów:

1          Call Me a Symbol

2          Colossus

3          Vortex

4          Disclosure!

5          Copycat

6          Pearls and Swine

7          Sleep of the Righteous

8          Wallflower

9          Dead Hands Feel No Pain

10        As I Boil Ice

11        Mediator

Jinjer na europejskiej trasie:

plus special guest: HUMANITY’S LAST BREATH

plus support: HYPNO5E

 

16.09. – BRATYSŁAWA (SK) Majestic

17.09. – HOLLERSBACH (AT) Lake Rock

18.09. – WACKEN (DE) Bullhead City

19.09. – JABLONEC NAD NISOU (CZ) Eurocentrum

20.09. – KRAKÓW (PL) Hype Park

22.09. – LIPSK (DE) Hellraiser

23.09. – ROSTOCK  (DE) Mau Club

24.09. – POCZDAM (DE) Lindenpark

25.09. – AARHUS (DK) Train

26.09. – NIJMEGEN (NL) Doornroosje

28.09. – REIMS (FR) Cartonnerie

29.09. – PRATTELN (CH) Z7

30.09. – MANNHEIM (DE) Alte Feuerwache

01.10. – SAARBRUECKEN (DE) Garage

02.10. – KOLONIA (DE) Euroblast Festival

03.10. – STRASBURG (FR) La Laiterie

 

 

JINJER:

Tatiana Shmayluk – wokale

Roman Ibramkhalilov – gitary

Eugene Abdukhanov – bas

Vlad Ulasevich – perkusja

 

JINJER online:

FACEBOOK

TWITTER

INSTAGRAM

HOMEPAGE

NAPALM RECORDS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!