Trzy miasta, dwóch muzyków, wspólna pasja i mnóstwo historii! Duet N/N rusza w trasę

Ubierają się na czarno, noszą ciemne okulary, grają prostą, surową muzykę. Duet N/N sam siebie określa jako “kryminalny blues”. Co to znaczy?

Ich repertuar to zarówno własne kompozycje, jak i klasyki gatunku oraz zaskakujące aranże. Na koncertach usłyszycie ballady morderców prosto z albumów Nicka Cave’a czy historie wykolejeńców Johnny’ego Casha. Nie brakuje także polskich klasyków bluesa. Wszystkie piosenki łączy jedno: nastrój rodem z filmów noir lub powieści kryminalnych. Nawet jeśli duet sięga po wesołe popowe piosenki, w ich rękach stają się czymś zupełnie innym.

N/N to nawiązanie do policyjnego określenia “nieznana z nazwiska” dotyczącego niezidentyfikowanych ofiar przestępstw.

Koncerty N/N to jednak nie tylko muzyka. Ich równie ważnym elementem są opowieści. Pomiędzy kolejnymi utworami muzycy przedstawiają historie, które inspirowały piosenki lub w jakiś sposób się z nimi wiążą. Dodatkowo sami przekopują archiwa i policyjne raporty szukając na każdy występ nowych ciekawostek. Odwiedzając dane miasto starają się znaleźć w jego historii coś, co zbuduje narrację danego koncertu.

Trasa obejmuje koncerty:
20.08.2021 – klub “Chicago Kielce” w Kielcach
21.08.2021 – pub “Pod ziemią” w Krakowie
22.08.2021 – “Underground pub” w Rzeszowie

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
www.facebook.com/piosenkikryminalne

Patronem trasy jest Strefa Music Art.
https://strefamusicart.pl/

Skład:

Łukasz Bołdyn (śpiew)

Miłośnik Elvisa Presleya oraz gotyckiego rocka, koneser kina grozy i kultury kamp, głos zespołów The Poisoned Hearts oraz Fright Night

Błażej Grygiel (gitara)

Od ponad 20 lat związany z muzyką. Gra blues (N/N), heavy metal (Crystal Viper), folk (Wilczełyko), a czasami pisze muzykę do gier fabularnych, planszowych i komputerowych (Zew Cthulhu RPG, Wyprawa za Mur i inne historie). Zawodowo jest dziennikarzem, podcasterem, a ostatnio zajmuje się także rynkiem gier video.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!