30. rocznica wydania debiutanckiego albumu Cypress Hill

Sony Music Entertainment świętuje 30-lecie grupy Cypress Hill z rozszerzoną edycją płyty, która zrobiła rewolucję w hip-hopie lat 90-tych.

Na albumie „Cypress Hills (30th Anniversary)” znalazły się dodatkowo 3 utwory: „The Phuncky Feel One (Extended Version)”, „Stoned Is The Way Of The Walk (Reprise)” oraz „Puerco (Pigs) (Spanish Edit)”. W dniu dzisiejszym do serwisów digitalowych trafia nowa wersja albumu, którą promuje remix utworu „How I Could Just Kill a Man” autorstwa Alchemist.
Z okazji rocznicy premiery albumu, klasyczne teledyski Cypress Hill zostały zremasterowane do jakości HD. Na oficjalnym kanale na YouTube pojawią się video: „How I Could Just Kill a Man”, „Hand On The Pump”, „The Phuncky Feel One”, „Stoned Is The Way I Walk” oraz “Latin Lingo”.
Sony Music Entertainment powraca do pierwszych trzydziestu lat fenomenalnej kariery Cypress Hill dzięki nowemu projektowi – stronie internetowej, zawierającemu interaktywną oś czasu, która prowadzi fanów przez historię grupy. Mają oni wgląd w ich sukcesy, statystyki, otrzymane nagrody i kluczowe momenty z ery debiutanckiego albumu.
Album oryginalnie wydany 13 sierpnia 1991 roku przez Ruffhouse Records oraz Columbia Records, to przełomowy manifest rewolucyjny grupy hip-hopowej z zachodniego wybrzeża. Ugruntował ich wygląd, brzmienie i postawę, jako niezaprzeczalną siłę na scenie popkultury. Z wszystkimi utworami wyprodukowanymi przez DJ Muggsa, Cypress Hill przeszli ścieżkę od hardcorowego hip-hopu do głównego nurtu komercyjnej muzyki. Dzięki temu można było usłyszeć ich twórczość w stacjach radiowych w całych Stanach Zjednoczonych, jak również w ośrodkach miejskich i akademikach. Album pokrył się podwójną platyną, czyniąc Cypress Hill jedną z pierwszych grup hip-hopowych, która kiedykolwiek osiągnęła multiplatynową sprzedaż.
Pochodząca z South Gate w Kalifornii formacja Cypress Hill sprzedała ponad 20 milionów albumów na całym świecie w ciągu swojej 30-letniej kariery. Od początku lat 90-tych uznawani są za głównych reprezentantów hip-hopu z zachodniego wybrzeża. W 2019 roku stali się pierwszą latynoską grupą hip-hopową, która została uhonorowana własną gwiazdą w słynnej Alei Gwiazd w Hollywood.
Tracklista „Cypress Hill (30th Anniversary)”:
1. Pigs
2. How I Could Just Kill a Man
3. Hand On the Pump
4. Hole In the Head
5. Ultraviolet Dreams
6. Light Another
7. The Phuncky Feel One
8. Break It Up
9. Real Estate
10. Stoned Is the Way of the Walk
11. Psycobetabuckdown
12. Something for the Blunted
13. Latin Lingo
14. The Funky Cypress Hill Shit
15. Tres Equis
16. Born to Get Busy
17. Stoned Is the Way of the Walk (Reprise)
18. Puercos (Pigs) (Spanish Edit)
19. The Phuncky Feel One (Extended Version)
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/346838/438ccabc8e89ff939209f5b6928791e4.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!