Lorde z piosenką „Mood Ring”. Cała płyta już w piątek!

Laureatka Grammy i autorka wielu światowych hitów Lorde prezentuje „Mood Ring” – najnowszy singiel zapowiadający trzecią płytę, „Solar Power”, która trafi do sklepów i serwisów cyfrowych w najbliższy piątek, 20 sierpnia.

Do utworu powstał epicki teledysk, w którym Lorde prezentuje się w wydaniu, jakiego jeszcze nie widzieliśmy!
Lorde tak mówi o utworze: – Jestem bardzo podekscytowana tą piosenką, jej nagrywanie sprawiło mi wiele radości. Słychać w niej dość oczywiste nawiązania do lat 60. i kultury dzieci kwiatów. Chciałam zrozumieć życie w komunie, wypisanie się ze społeczeństwa i próbę rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Wszystkie te rzeczy bardzo do mnie przemówiły, gdy tworzyłam materiał na płytę. Szczególnie zwróciłam uwagę na podobieństwa pomiędzy kulturą tamtych czasów oraz obecną modą na wellness, duchowość, pseudo-wellness, pseudo-duchowość. Rzeczy takie jak wegańska dieta makrobiotyczna, palenie szałwii, kryształy jako talizmany, karty tarota i horoskopy. W latach 60. również panowała na to moda, a teraz ja zajmuję się tym z moimi przyjaciółkami. Pomyślałam: to jest materiał na popową piosenkę. Dlatego postanowiłam w satyryczny sposób spojrzeć na całe to zjawisko.
„Mood Ring” to kolejny przedsmak wyczekiwanego albumu „Solar Power”, który jest celebracją naturalnego świata. 12 utworów na płycie wyprodukowane przez Jacka Antonoffa, z którym Lorde współpracowała także przy świetnie przyjętym albumie „Melodrama”.
Aby odpowiednio uczcić świat natury, Lorde postanowiła po raz pierwszy w historii wydać album w formacie discless. Wyprodukowany z poszanowaniem środowiska Music Box będzie alternatywą dla klasycznej płyty CD. Innowacyjny format będzie zawierał dodatkowe materiały graficzne, odręczne notki, ekskluzywne zdjęcia i kod do pobrania cyfrowej wersji albumu. Kod zapewni słuchaczom dostęp do albumu w najwyższej jakości, dwóch utworów bonusowych oraz dodatkowych niespodzianek.
Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu – wyjaśnia Lorde.
W dniu premiery płyty Lorde wystąpi w ramach „GMA” Summer Concert Series z pierwszym od niemal dwóch lat koncertem w Central Parku. Od 23 sierpnia artystka rozpocznie tygodniową rezydencję w programie „The Late Late Show with James Corden”, który powraca na antenie po wakacyjnej przerwie.
Lorde – „Solar Power” – lista utworów:

1. The Path
2. Solar Power
3. California
4. Stoned at the Nail Salon
5. Fallen Fruit
6. Secrets From a Girl (Who’s Seen It All)
7. The Man with the Axe
8. Dominoes
9. Big Star
10. Leader of a New Regime
11. Mood Ring
12. Oceanic Feeling

W 2013 roku 16-letnia Lorde po cichu, ale pełna pewności siebie wkroczyła na scenę pop jako głos pokolenia za sprawą albumu „Pure Heroine”. Krążek wielokrotnie pokrył się platyną na całym świecie, zapewnił artystce dwie nagrody Grammy i przyniósł światowe hity „Royals” oraz „Team”. Ten drugi sprawił, że Lorde stała się najmłodszą artystką solową i jedyną pochodzącą z Nowej Zelandii, która trafiła na szczyt Billboard Hot 100 od 1987 roku. Magazyn „Time” zamieścił gwiazdę na liście „Najbardziej wpływowych nastolatków świata”, wokalistka trafiła też na słynną listę „Forbesa” 30 Under 30 oraz okładkę „Rolling Stone”. Lorde wystąpiła u boku Nirvany w trakcie wprowadzenia zespołu do Rock and Roll Hall of Fame w 2014. Artystka była kuratorką soundtracku do filmu „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” i nagrała singiel wiodący „Yellow Flicker Beat”. W 2017 ukazał się drugi album artystki, „Melordrama”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200, dzięki czemu Lorde stała się pierwszą nowozelandzką artystką, której udała się ta sztuka. Krążek trafił na #1 w ponad 45 krajach i zapewnił nominację do nagrody Grammy za Album roku. Lorde ma na koncie ponad 12 mln sprzedanych albumów i ponad 10 miliardów streamów na całym świecie.

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/347548/43bc7a13c74ad4047ea9d1ff1ff69504.jpeg
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/347550/aed93bcde98cccf0fbeb0f789d62becb.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!