James Blake zapowiada nowy album kolejnym utworem

James Blake przedstawia drugi utwór zapowiadający nowy album „Friends That Break Your Heart”. „Life Is Not The Same” jest już dostępne we wszystkich serwisach cyfrowych.

Laureat Grammy James Blake prezentuje „Life Is Not The Same”, drugi utwór zapowiadający album „Friends That Break Your Heart”, którego premiera zaplanowana jest na 10 września. Na nowym singlu Blake nawiązał współpracę z producenckim duetem Take A Daytrip, który znany jest m.in. ze współprodukcji „Industry Baby” Lil Nas X & Jack Harlow wspólnie z Kanye Westem.
„Life Is Not The Same” daje lepszy ogląd na to, czego możemy spodziewać się po nowym albumie Jamesa Blake’a. Introspekcyjne teksty i marzycielskie melodie będą stanowiły ważny element koncept albumu, na którym artysta odważnie odsłania bardzo intensywne emocje. Pierwszy singiel zapowiadający płytę, „Say What You Will”, spotkał się z niezwykle dobrym odbiorem. Na łamach „The Fader” mogliśmy przeczytać: „Blake wgryza się we wrażliwe melodie i odważne rozwiązania kompozycyjne z olbrzymią łatwością”, a w „Entertainment Weekly”: „Blake nie ma konkurencji na polu zmysłowych ballad R&B”. Do utworu powatał teledysk, w którym obok artysty pojawia się Finneas, brat Billie Eilish:

Album „Friends That Break Your Heart” to następca „Covers EP” – kolekcji ulubionych utworów Blake’a w jego wykonaniu. Na wydawnictwo trafił m.in. cover „Godspeed” Franka Oceana, który na samym TikToku obejrzano ponad 5 mln razy.
To pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo Jamesa Blake’a od trzech lat. Do pracy nad okładką artysta zaprosił Milesa Johnstona.
James Blake – „Friends That Break Your Heart” – lista utworów: 
 1. Famous Last Words
2. Life Is Not The Same
3. Coming Back (feat. SZA)
4. Funeral
5. Frozen (feat. JID & SwaVay)
6. I’m So Blessed You’re Mine
7. Foot Forward
8. Show Me (feat. Monica Martin)
9. Say What You Will
10. Lost Angel Nights
11. Friends That Break Your Heart
12. If I’m Insecure
Nagrodzony Grammy James Blake to wokalista, songwriter, multi-instrumentalista i producent, który odpowiada za jedne z najważniejszych albumów XXI wieku. Pracował m.in. z Frankiem Oceanem, Kendrickiem Lamarem, Jayem-Z, Beyonce, Stevie’em Wonderem, Kid Cudi, Travisem Scott i wieloma innymi. Na wydany w 2013 „Overgrown” zaprosił m.in. Briana Eno i RZA. Za ten krążek otrzymał Mercury Prize i zapewnił sobie nominację do Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta. Jego następca, „The Colour in Anything”, ukazał się w 2016 roku. Wydany w 2019 „Assume Form” trafił na 21. miejsce Billboard 200, zdobył nominację do Grammy za Najlepszy album alternatywny i znalazł się na wielu listach najlepszych albumów 2019, w tym w „TIME”, „Harper’s Bazaar”, Stereogum, Consequence of Sound, Billboard, DJ Booth czy „Esquire”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!