Charlie Watts nie żyje. Perkusista The Rolling Stones miał 80 lat

O śmierci Wattsa poinformowano w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Perkusista The Rolling Stones Charlie Watts zmarł w wieku 80 lat w szpitalu. “Z ogromnym smutkiem ogłaszamy śmierć naszego ukochanego Charliego Wattsa. Odszedł spokojnie dziś w londyńskim szpitalu w otoczeniu swojej rodziny” – poinformowała osoba reprezentująca muzyka. Oświadczenie opublikowano na profilach zespołu The Rolling Stones na Facebooku i Twitterze.

“Charlie był cenionym mężem, ojcem i dziadkiem, a także jako członek The Rolling Stones jednym z największych perkusistów swojego pokolenia” – dodano.

Na początku sierpnia zespół poinformował, że Watts musiał zrezygnować ze wspólnego koncertowania na trasie zaplanowanej na 2021 rok. Rzecznik perkusisty doprecyzował: “Charlie przeszedł zabieg, który zakończył się sukcesem, jednak w tym tygodniu jego lekarze doszli do wniosku, że obecnie potrzebuje odpoczynku i regeneracji”. Watts napisał wtedy w oświadczeniu, że ciężko pracuje, aby wrócić do formy.

Charles „Charlie” Robert Watts (ur. 2 czerwca 1941 w Londynie, zm. 24 sierpnia 2021 tamże) – brytyjski muzyk rockowy, perkusista zespołu The Rolling Stones od 1963. Zanim został członkiem grupy był grafikiem w firmie wydawniczej i grał w zespole Alexisa Kornera. Watts współpracował ponadto z takimi muzykami jak: Jim Keltner, Dave Green, Anthony Kerr, Brian Lemon, Luis Jardim, Peter King, Julian Arguelles, Henry Lowther, Gerard Presencer czy Mark Nightingale.

Był uważany za najspokojniejszego członka The Rolling Stones, nie podzielał z Jaggerem i Richardsem zamiłowania do używek. Był wegetarianinem i zapalonym pasjonatem hippiki, kilka razy uczestniczył w aukcjach koni w Janowie Podlaskim. 14 października 1964 roku Watts wziął ślub z Shirley Ann Shepherd, z którą miał córkę Seraphinę Watts (ur. 18 marca 1968).

W 2003 wykryto u niego raka krtani, którego udało mu się pokonać dzięki radioterapii. W 2007 roku muzyk został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *