Barbara Pravi nie zamyka ptaków na klucz

Barbara Pravi prezentuje debiutancki album „On N’enferme Pas Les Oiseaux” („nie zamyka się ptaków na klucz”).

Barbara Pravi jest jedną z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych artystek z Francji. Na swojej debiutanckiej płycie „On N’enferme Pas Les Oiseaux” udowadnia, że wolne duchy rzeczywiście źle się czują w zamknięciu. Warto wsłuchać się w ten materiał, by poczuć tę samą lekkość i głębię, którą posiadają stworzenia będące symbolem swobody. By zrozumieć, że takim ptakiem może stać się każdy. W utworach zawartych na płycie (pełna tracklista poniżej), Barbara śpiewa o delikatnej miłości, powadze młodości, wzlotach i upadkach. Młoda artystka opowiada o swoim rozwoju, jak również dzieli się obserwacjami na temat społeczeństwa. Bez wojny płci i z dawką uważnego optymizmu.
Album otwiera „Voilà”, ekspresyjny utwór, za sprawą którego cały świat miał szansę zauroczyć się Barbarą Pravi. To właśnie z tą piosenką artystka reprezentowała Francję na konkursie Eurowizji 2021, gdzie zajęła drugie miejsce – to najwyższa lokata tego kraju od 1991 roku. „Le Jour Se Lève” to kameralna opowieść o miłości: „Nie wiem, co to jest, gdzie nas doprowadzi, co sprawia, że się lubimy”. „L’homme Et L’oiseau” to słodko-gorzka obserwacja na temat beznadziejnego romansu. Teksty Barbary są pełne poetyckich i zalotnych stwierdzeń. Zamykający listę utworów „Prière Pour Rester Belle” to wręcz modlitwa, ale taka, że nawet agnostycy zjednoczą się w refrenie.

Barbara Pravi rysuje kolorowe nuty, barwne akordy, które nierzadko mogą skojarzyć się z muzyką filmową. Momentem wybitnym jest intensywne „La Ritournelle”. W tej piosence artystka łączy się ze swoją babcią, która cierpi na chorobę Alzheimera. Bliska osoba, która wciąż żyje, ale już nie istnieje. Pravi zarejestrowała utwór w jednym podejściu. Nie możemy się doczekać, gdy będziemy mogli usłyszeć ten i inne kawałki w wydaniu koncertowym. Zanim to nastąpi, możemy rozkoszować się wersjami studyjnymi, wznoszącymi się na taką wysokość, z której świat jest naprawdę piękny.
Barbara Pravi – „On N’enferme Pas Les Oiseaux” – lista utworów:
1. Voilà
2. Le jour se lève
3. L’homme et l’oiseau
4. Saute
5. Je l’aime je l’aime je l’aime
6. La vague
7. La femme
8.  Mes maladroits
9. La ritournelle
10.  Prière pour rester belle
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/349262/05b6d0237792c5dc3ce7a011337eae8a.jpeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!