Metal Doctrine Festival vol. 3 za nami! [RELACJA]

W miniony piątek, 27 sierpnia, w Dąbrowie Górniczej, odbyła się już trzecia edycja Metal Doctrine Festival. Wydarzenie pierwotnie mające się odbyć w Fabryce Pełnej Życia (ul. Kościuszki 3), ostatecznie przeniesiono do klubu muzycznego Rock Out (ul. Sobieskiego 31).

Gdy w końcu umożliwiono organizowanie festiwali, w ramach Metal Doctrine Festival postawiono na mocny skład, a ten niewątpliwie sprostał oczekiwaniom fanów, którzy zdecydowali się wziąć udział w cieszącej się szerokim zainteresowaniem imprezie. Na scenie pojawili się Vader, Belphegor, Azarath, Voidhanger, Gruzja, Offence oraz Deadly Vision.

Na miejscu uczestnicy wydarzenia oprócz biletów na bramce, mogli zaopatrzyć się w płyty, koszulki, naszywki czy piny ulubionych zespołów na stoiskach Old Temple, hellshop.eu, Mythrone Promotion, Metronysa Pl. Nie zabrakło także merchu zespołów biorących udział w festiwalu.

Metal Doctrine Festival rozpoczął się po godzinie 14.00 koncertem sosnowieckiego zespołu Deadly Vision, na którego setliście pojawiły się utwory takie jak Consumed, Blinded By Darkness czy Engineering The Beauty.

Następnie wystąpił bytomski Offence, którego najnowszy album You’ll Never Rest in Peace miał premierę w dzień festiwalu i również na miejscu można było go nabyć.

Po godzinie 16.00 na scenie pojawiła się Gruzja, znana między innymi z ironicznego poczucia humoru, post-punkowych wpływów czy świetnie przyjętego albumu I iść dalej (2019), z którego publiczność mogła usłyszeć Jego głos lub Opuść mnie. Ponadto, zespół zaprezentował utwory z płyty Jeszcze nie mamy na was pomysłu (2019). Okazało się, że publiczność świetnie zna teksty utworów Królowie zwierząt, 800 zł czy Jeszcze nie mamy na was pomysłu III.

Po koncercie Gruzji przyszedł czas na Voidhanger – śląską death/trashmetalową formację, w skład której wchodzą Warcrimer i Zyklon z Infernal War/Iperyt oraz Priest z Massemord/Odrazy. Wśród zagranych przez nich kawałków znalazły się Naprzód donikąd! czy Burnout Hearts Exhibition.

Azarath to kolejny zespół, który znalazł się na liście uczestników uświetniających piątkowy wieczór w Dąbrowie Górniczej. Powstały w 1998 roku w Tczewie band, wykonujący muzykę z pogranicza black i death metalu, zagrał dla publiczności doskonały set składający się z dobrze znanych utworów.

Wraz ze zbliżającym się końcem dnia, robiło się naprawdę gorąco! Przedostatnim zespołem na Metal Doctrine Festival był znakomity Belphegor, który między innymi utworami takimi jak Stigma Diabolicum czy Conjurning the Dead przyciągnął pod scenę najbardziej opornych.

Finał nie mógł przebiec inaczej niż z niedoścignionym Vaderem z Piotrem „Peterem” Wiwczarkiem – przed nimi nie było ucieczki! Wszyscy znaleźli się pod barierkami, do końca koncertu z zespołem tworząc jedność. Wings, Triumph of Death czy Carnal? Nie było lepszych i gorszych – Vader udowodnił najlepiej jak potrafi, że tej edycji Metal Doctrine Festival długo nikt nie zapomni.

Metal Doctrine Festival vol. 3 był nie tylko bogatą ofertą najlepszych brzmień i zespołów, ale także okazją do zawarcia nowych, ciekawych znajomości w wyjątkowym i klimatycznym miejscu jakim stał się klub Rock Out w Dąbrowie Górniczej.

Relacja wideo dzięki uprzejmości Dominique Headcharge.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!