Premiera singla Helaine Vis “Ice”

„Produkcja jest precyzyjna, delikatna i pełna intencji. Słychać w niej No Doubt i Garbage, ale także świeżość alternatywnego popu, dozowanego z inteligencją.” Direct-Actu.fr La culture Pop dans les vains

Nowy singiel „Ice” młodej obiecującej singer-songwriterki Helaine Vis jest już dostępny. Jej delikatny i niepowtarzalny głos wnika pod skórę, uspokaja system nerwowy, hipnotyzuje i nie pozwala sięoderwać. Utwór na nowo przedstawia ponadczasowy temat rozstania i złamanego serca. Tym razem z perspektywy osoby która zraniła i musi ponieść konsekwencje swoich czynów, Razem z artystką przechodzimy niemal wszystkie etapy rozstania – przez wyparcie, niedowierzanie, desperacką chęć walki o ukochaną osobę, aż po pogodzenie się z sytuacją.

„Lirycznie użyłam dwóch podobnie brzmiących słów „ice” i „eyes”. Uwielbiam dwuznaczności i grę słów. „I saw ice in his eyes now it’s melting” odnosi się do momentu w którym zobaczyłam osobę którą zraniłam. Początkowo jego spojrzenie było lodowate i mocne. Następnie lód stopił się i zamienił we łzy. Jest wiele piosenek o rozstaniach i bólu, jaki powodują, ale perspektywa osoby która łamie serce jest często pomijana.

Zadanie tego ciosu może być równie bolesne, jak otrzymanie go. Często nie ma zwycięzców, gdy miłość się kończy” mówi Helaine.„Muzycznie, chciałam żeby ten numer był zimny. Chciałam żeby słuchanie tej piosenki było synestetycznym doświadczeniem.” „Ice” to trzeci singiel z debiutanckiego abumu „Pretty Cliché”, prawdziwie autobiograficznej płyty, która prowadzi słuchaczy w trudną, ale inspirującą podróż przez ostatnie lata jej życia. W tych dziesięciu piosenkach Helaine opowiada o jej szczęśliwych i nieszczęśliwych miłościach, zmaganiach ze zdrowiem psychicznym, wyboistej drodze do odnalezienia własnej tożsamości i próbach zrozumienia sensu życia.

„Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach.

Chciałabym żeby ludzie uczyli się na moich błędach”Album, częściowo sfinansowany przez fanów za pośrednictwem crowdfundingu, ukaże się 29 października 2021 roku pod skrzydłami berlińskiej wytwórni muzycznej Springstoff.

Choć to fonograficzny debiut artystki, dała się już poznać sporemu gronu odbiorców, koncertując po całym kraju pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. przez 3 lata zagrała ok 80 koncertów w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

„Dzięki tym koncertom mogłam serwować ludziom moje piosenki w najbardziej bezpośredni sposób w jaki się da. Dosłownie rozwoziłam ją po całej Polsce. Dzięki temu zyskałam wiernych słuchaczy którzy pomogli mi wydać moją debiutancką płytę”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!