Wojtek Mazolewski zapowiada nową płytę! Premiera ‘Yugen’ już w październiku

„Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę… 

Gitara jest dla mnie wehikułem czasu, talizmanem, lekarstwem, które teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. To powrót do korzeni. 

Album YUGEN to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Grając czuję świat pięknym urozmaiconym pełnym różnorodnych form życia inspirującym miejscem, gdzie

 każdy może być szczęśliwy będąc sobą.

 

Dziękuję, każdej z osób, która dane mi było spotkać. Ta płyta jest wyrazem wdzięczności, za wszystko, co mnie spotkało, na mojej drodze.”  

Wojtek Mazolewski 

Wojciech Mazolewski – basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu.

Ze swoim Quintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

To autor nieoczywistych aranżacji i energetycznego połączenia tradycji z nowoczesnością, która inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.

W swojej twórczości eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.

    Energia artysty znajduję ujście również w formacji Pink Freud, z którą Wojciech ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi w Meksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech.

Najnowszy projekt zatytułowany „Yugen” i jego singlowy „Manifest” jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom. W tym projekcie Wojciech po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat – gitary.

Siłą Yūgen (幽玄)” jest autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów.

Album ukaże się w sprzedaży jednocześnie w dwóch wersjach – CD oraz na winylu.

Singlem wiodącym zapowiadającym album jest utwór „Manifest”, w którego tekście jest zawarte przesłanie / idea całego albumu:

Wszyscy będziemy szczęśliwi. 

Wierzę w ludzi. W naszą siłę, potencjał i sprawczość.  

Mamy szanse i możliwości zmieniać świat wokół nas na taki, w jakim chcielibyśmy żyć.  

Ten proces zaczyna się w naszych umysłach.” 

Wojtek Mazolewski – Manifest:

Zapraszamy na koncerty promujące album: 

2.09 – Jassmine – Warszawa

12.09  – Jazbar – Muchowiec/Katowice

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!