Whitesnake na pożegnalnej trasie koncertowej i jedynym występie w Polsce!

Whitesnake, legendarny rock ‘n’ rollowy zespół założony przez wokalistę Deep Purple oraz członka Rock and Roll Hall Of Fame Davida Coverdale’a, z dumą ogłasza pożegnalną trasę Farewell World Tour.

Polski koncert odbędzie się 12 czerwca 2022 r. w hali Tauron Arena Kraków, a w roli gościa specjalnego wystąpi Europe. Bilety do sprzedaży trafią już 10 września – zapraszamy!

Po światowym sukcesie, jaki odniosła ostatnia płyta studyjna w dorobku Whitesnake, „Flesh & Blood” (2019 r.), zespół zagrał 65 koncertów w 30 krajach dla ponad 750 000 fanów. Na pożegnalnej trasie formacja wykona utwory z 13 albumów studyjnych grupy, w tym swoje największe hity i piosenki z płyt, które zaliczane są do kanonu najlepszych albumów w historii rock’n’rolla na przestrzeni ponad 40 lat.

Grupa założona została w 1978 roku przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale’a, a płyty formacji wielokrotnie pokrywały się platyną, (m.in. “Trouble”, “Lovehunter”, “Ready an’ Willing”, “Come an’ Get It” czy też  wybuchowa hard rockowa  “Slide It In” oraz przebojowy album „Whitesnake” z 1987 roku, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie). To właśnie z tych płyt pochodziło wiele hitów, które zawojowały listy przebojów na całym świecie, w tym 2 single z samego szczytu list: „Here I Go Again” i „Is This Love”, a także niezapomniany przebój „Still Of The Night”.

W 2020 i 2021 roku ukazały się 3 płyty, na których znalazły się  ponownie nagrane, zremasterowane i zremiksowane wersje największych hitów Whitesnake (“Love Songs”, “The ROCK Album” oraz “The Blues Album” – “The Red, White & Blues Trilogy”).

Dzięki brawurze, talentowi i pasji Whitesnake stał się jednym z najpopularniejszych zespołów, a w 2022 roku formacja powróci ze zdwojoną siłą. Grupę, w skład której wchodzą: DAVID COVERDALE (wokal), REB BEACH (gitara/wokal), JOEL HOEKSTRA (gitara/wokal), MICHAEL DEVIN (bas/wokal), TOMMY ALDRIDGE (perkusja), MICHELE LUPPI (klawisze/wokal) i niezwykle utalentowany DINO JELUSICK (klawisze/gitara/wokal) wkrótce będzie można zobaczyć na żywo i w Polsce!

David Coverdale, główny wokalista Whitesnake:„Jesteśmy naprawdę podekscytowani i nie możemy się już doczekać, aby wystąpić w krakowskiej TAURON Arenie w 2022 r. na trasie Farewell Tour, świętującej dziedzictwo Whitesnake, z utworami, które od prawie 50 lat podbiją rockowe listy przebojów na całym świecie. Jestem absolutnie zachwycony, że mogę powitać w szeregach Whitesnake niezwykle uzdolnionego DINO JELUSICKA. Zwróciliśmy na niego uwagę już 2 lata temu, kiedy graliśmy razem w Zagrzebiu. Pokochacie go! Jestem bardzo zaszczycony i wdzięczny, że od prawie 50 lat nadal mogę koncertować na tej planecie. Świętowałem i cieszyłem się niezapomnianymi chwilami z milionami ludzi, z których wszyscy dołączyli do mnie i wspierali mnie w tej nadzwyczajnej podróży… Naprawdę kocham te wspólne przeżycia z moimi niesamowitymi muzykami i po prostu uwielbiam swoją pracę i tak zawsze będzie… Prawie 5 dekad pysznej zabawy !!! Dziękuję WAM!!”.

WHITESNAKE – the farewell tour MMXXII

+ very special guest: EUROPE

12.06.2022 – TAURON Arena Kraków

Rozpoczęcie koncertu: godz. 19.30

Otwarcie bram: godz. 18.30

Ceny biletów w przedsprzedaży:

 • Płyta – 220 PLN
 • Sektory I kat. – 290 PLN
 • Sektory II kat. – 260 PLN

Bilety do nabycia od 10 września, godz. 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.plwww.biletin.pl

Więcej informacji:

www.facebook.com/Whitesnake.official/

www.whitesnake.com

www.metalmind.com.pl

https://www.facebook.com/metalmindproductions

Pełna rozpiska trasy przedstawia się następująco:

27 maja – Oberhausen, Niemcy – KP Arena

 • 29 maja – Kopenhaga, Dania – KB Hallen
 • 31 maja – Göteborg, Szwecja – Partille Arena
 • 2 czerwca – Hamar, Norwegia – Tjuvholmen Arena
 • 4 czerwca – Sztokholm, Szwecja – Hovet
 • 6 czerwca – Helsinki, Finlandia – Icehall
 • 8 czerwca – Tallinn, Estonia – Saku Arena
 • 10 czerwca – Kowno, Litwa – Arena
 • 12 czerwca – Kraków, Polska – Arena
 • 14 czerwca – Praga, Czechy – O2 Universum
 • 19 czerwca – Monachium, Niemcy – Zenith
 • 21 czerwca – Zurich, Szwajcaria – Samsung Hall
 • 28 czerwca – Mediolan, Włochy – Lorenzini District

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!