Fourkaos wydaje teledysk do „Hell is Others”

Jeśli singiel z Hell is Others brazylijskiego zespołu Fourkaos okazał się już dość niepokojący, ze swoimi głębokimi i refleksyjnymi tekstami, to wydanie teledysku do piosenki dodało mu niepokojącej dawki interpretacji.

Stworzony przez Johnny’ego Glaydsona na wokalu i gitarze, Matheusa Henrique na basie i chórkach, Matheusa Olivera na solowej gitarze i chórkach oraz Rodolfo Diniza na perkusji, Fourkaos stał się jednym z brazylijskich przedstawicieli szczepu metalu, który nie poddał się Flaga tylko jednego gatunku, traktowana jako Modern Metal, mająca główne odniesienia w takich zespołach jak Gojira, Lamb of God czy Jinjer.

Reprezentacja Fourkaosa zaczęła się formować wraz z wydaniem pierwszego albumu zespołu, Remnants of Sanity, który umieścił ich w finale Professionals of Music Awards w kategorii Best Heavy Metal Band, imprezie zaplanowanej na 7 listopada 2021 roku.

Hell is Others, który został już wydany jako singiel, miał przedpremierowy teledysk podczas 17. edycji Roadie Crew Online Festival, który spotkał się z doskonałym przyjęciem przez kuratorów i publiczność imprezy, a teraz jest dostępny za pośrednictwem kanał zespołu na Youtube, gdzie można również obejrzeć teledyski i sesje na żywo z pierwszego albumu Fourkaosa.

„Piekło to inni ludzie” to dobrze znana fraza francuskiego filozofa i pisarza egzystencjalisty Jeana-Paula Sartre’a, który rozumie innego jako fundamentalny element percepcji, zrozumienia i poznania nas samych, czyli relacji z innym. ma zasadnicze znaczenie w budowaniu naszej własnej tożsamości, ale ten proces i ta potrzeba nie zawsze są mile widziane i harmonijne. Według Sartre’a przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji jesteśmy niczym. Budujemy na własnych wyborach, co powoduje wiele udręki, zwłaszcza gdy zdajemy sobie sprawę, że nasze działania są lustrem dla otaczającego nas społeczeństwa.
Z tej perspektywy Piekło jest Innymi podchodzi do piekła nie z doktrynalnego spojrzenia na religię, ale traktując je z perspektywy egzystencjalistycznej i refleksji nad człowiekiem i nad znaczeniem, jakie nadaje własnemu życiu i współistnieniu z innymi.
Hell is Others prezentuje zespół jeszcze dojrzalszy niż w Remnants of Sanity, stawiający na bardziej dopracowane i nowoczesne brzmienie, pozostając wiernym swoim korzeniom, tworząc wielkie nadzieje na kolejne wydawnictwa Fourkaos.
Możesz sprawdzić singiel Hell is Others na głównych platformach streamingowych lub przez poniższy link, gdzie możesz również posłuchać debiutanckiego albumu zespołu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!