Hania Rani i Dobrawa Czocher zapowiadają wspólny album

Pionierski polski duet Hania Rani i Dobrawa Czocher prezentuje „Dunkel”, nowy singiel z pierwszego nagranego dla Deutsche Grammophon albumu „Inner Symphonies”. Wydawnictwo ukaże się 15 października 2021!

Premierze „Dunkel” towarzyszy krótki film muzyczny „Open your Eyes and See the Music” zrealizowany we współpracy z Netflix Polska.
***
Utwór wyłania się z odrealnionego niejako pejzażu dźwiękowego, budującego nastrój niepokoju.
Pojawiający się – na wstępie wykonania dla potrzeb wersji wideo – cytat z „Claire de Lune” Debussy’ego dodatkowo ten nastrój pogłębia. –„Dunkel” po niemiecku znaczy „ciemny”, a pandemiczne czasy, w których pisałyśmy tę muzykę, były właśnie takie – pełne obaw i znaków zapytania – wyjaśniają Hania i Dobrawa. Muzyka była idealnym narzędziem do zobrazowania tych emocji. „Dunkel” prowadzi również do ostatniego na albumie utworu, do „Wiosny”, która jest symbolicznym wyborem światła i nadziei. 
***
Premiera utworu „Dunkel” zbiega się z dużą kampanią Netflix Polska, dotyczącą nowego, sześcioodcinkowego thrillera „Otwórz oczy”. Serial oparty jest na powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk „Druga szansa”, niepokojącej historii o utracie pamięci i dążeniu do odkrycia prawdy o otaczającej nas rzeczywistości.
Dla celów promocji tego obrazu, Hania i Dobrawa wystąpiły w – nakręconym i wyprodukowanym przez Netflix Polska – efektownym, krótkim filmie, ilustrującym procesy zachodzące w mózgu, w trakcie słuchania i tworzenia muzyki, wykorzystującym skany funkcji mózgowych obu artystek, wykonane podczas wykonywania utworu „Dunkel”. Zobacz film tutaj:

***
22 września, podczas festiwalu „DG Yellow Lounge @ Reeperbahn” w Hamburgu, rozpoczyna się trwająca dwa miesiące trasa koncertowa po Europie. „Inner Symphonies” wybrzmi od Berlina, Paryża, Londynu po Wiedeń, Pragę i Madryt.
W POLSCE wystąpią na trzech koncertach:
4.10.2021 Szczecin Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
9.10.2021 Gdańsk Centrum Św. Jana
10.11.2021 Warszawa Nowy Teatr
***
Hania i Dobrawa poznały się jako nastolatki w szkole muzycznej w Gdańsku, a następnie studiowały na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Ich współpraca kompozytorska rozpoczęła się w 2015 roku albumem „Biała flaga”. Najnowsza solowa płyta Hani, „Music for Film and Theatre”, znalazła się tego lata w pierwszej dziesiątce brytyjskiej listy przebojów muzyki klasycznej, na krótko przed tym, gdy artystka otrzymała nagrodę Fryderyk 2021 w kategorii Kompozytor Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!