Paradise Lost potwierdza występ w Krakowie

W odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zbliżającego się koncertu Brytyjczyków uspokajamy – zespół wystąpi w Polsce zgodnie z planem!

Długo wyczekiwany koncert Paradise Lost i Tides From Nebula odbędzie się już za tydzień, 16 września 2021 roku, w krakowskim Hype Parku. Zanim spotkamy się pod sceną, zachęcamy Was gorąco do zapoznania się z polskojęzyczną wersją biografii zespołu, autorstwa Davida Gehlke (Wydawnictwo In Rock).

In Rock o premierze książki:

Nadeszła długo wyczekiwana premiera książki „Bez celebracji. Oficjalna historia Paradise Lost” Davida Gehlke. Autor „Bez celebracji” pomimo swojej sympatii do muzyki Paradise Lost zachował niezależność sądów i krytyczne, ale nie krytykanckie, spojrzenie na dokonanie mistrzów z Halifax. Dzięki temu powstała biografia kompletna – wypełniona po brzegi wypowiedziami muzyków i osób z ich kręgu, dotyczących także kwestii problemowych. Początki zespołu, szybko podpisany kontrakt, rozwój muzyczny, zainteresowanie mainstreamu oraz lata, w których wewnętrzne nieporozumienia i brak sukcesu komercyjnego omal nie doprowadziły do rozpadu – wszystko to czytelnik odnajdzie na ponad 480 stronach. Poznajcie pasjonującą historię legendarnego zespołu przepełnionego duchem „mrocznej Północy”.

Bilety kolekcjonerskie na koncert Paradise Lost i Tides From Nebula są jeszcze dostępne na: SKLEP KNOCK OUT UWAGA! Ilość biletów na wydarzenie jest ograniczona.


PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, gothic metal:

Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego, mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie.

Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką. W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem. Dzięki temu, w czasie, gdy wielu wydawało się, że historia kapeli zmierza do nieuchronnego końca, powstały kapitalne płyty grupy, choćby wydany w 2020 roku “Obsidian”, który dotarł do drugiej pozycji w Niemczech i piątej na OLIS-ie. Poza Nickiem i Gregiem w zespole są: Aaron Eddy (gitara), Stephen Edmondson (gitara basowa) i fiński bębniarz Waltteri Väyrynen.

WWW
FACEBOOK
YOUTUBE

TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:

Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio.

Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album “Earthshine”. Wydana w 2019 roku płyta “From Voodoo To Zen” spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wciąż pokaźną widownię.

WWW
FACEBOOK
YOUTUBE

Wystąpią:
PARADISE LOST (Wielka Brytania) doom metal, gothic metal
+
Tides From Nebula (Polska) post rock, rock progresywny

Kiedy: 16 września (czwartek) 2021
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna
Bilety: 129-150 zł – miejsca stojące, 149-170 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie na miejsca stojące)
SKLEP eBILET (miejsca siedzące)

Zaprasza
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!