Wrocławskie THE DOG wydało nową ep-kę i cover “Shake Dog Shake” THE CURE

Ukazała się nowa ep-ka wrocławskiej grupy The Dog zatytułowana “Body Finder”. Promuje ją nowy singel na który trafiła przeróbka “Shake Dog Shake” z repertuaru The Cure.

– Zmierzenie się z tym numerem zaproponował nasz gitarzysta, Maciek Śliwiński. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, bo to długa, dziwna i pozornie bardzo mało przebojowa piosenka. Z czasem udało się nam nadać jej sporo “naszego” sznytu i z dzisiejszej perspektywy myślę, że to jedna z najlepszych rzeczy, jakie nagraliśmy – mówi Łukasz Michułka, perkusista zespołu.

Na płycie znalazło się 5 utworów zarejestrowanych w grudniu 2020 w dolnośląskim Monochrom Studio pod okiem Ignacego Gruszeckiego. Wersja CD ukazała się nakładem wrocławskiego Arcadian Industry. W planach jest też wersja winylowa, która będzie dostępna pod koniec tego roku.

Ep-ka “Body Finder” brzmi jak Faith No More, które jeździ na deskorolkach i wydaje się w Revelation Records. Trochę w tym Sheltera, trochę Life of Agony, trochę Take Offense, ale nie w stylistyce i odniesieniach tkwi siła owego wydawnictwa. Jedno jest pewne – takich przebojów wrocławska grupa dotychczas nie pisała. Każda z piosenek pojawiających się na nowej EP, łącznie z coverem The Cure, mogłaby wylądować na soundtracku do “Tony Hawk Pro Skater” albo w MTV, gdzieś pomiędzy Deftones a Pennywise.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!