DEAD STAR TALK już w grudniu na koncercie w Warszawie!

04.12.2021 Hydrozagadka, Warszawa

Dead Star Talk pochodzą z Danii, mają bezgraniczne zaufanie do swojej intuicji i nie lubią bezczynnie czekać. Bezczynność nie jest im też pisana. Krótko po założeniu, grupę odkrył legendarny producent Flemming Rasmussen, znany ze współpracy z Metalliką.

Dead Star Talk tworzą Christian Buhl (wokal, gitara akustyczna), Erik Jensen (bas), Günes Kocak (gitara prowadząca i elektryczna, wokale) oraz Claus Nielsen (perkusja). W tym składzie zaczęli pracować ze sobą w grudniu 2019 roku, chociaż cała czwórka zna się zdecydowanie dlużej. Każdy z członków Dead Star Talk grał kiedyś w założonej w 2003 grupie velvet8ball. Zespół istniał do 2007 roku, kiedy to życie zweryfikowało plany każdego z muzyków. W grudniu 2019 roku panowie znów zaczęli rozmawiać o wspólnym graniu, ale zamiast wracać do tego, co było, postanowili stworzyć coś nowego. Nazwa Dead Star Talk wzięła się z jednego z pierwszych utworów, który Christian napisał po decyzji o reaktywacji. Jak tłumaczy, było w niej brzmienie i energia starego dobrego velvet8ball.

Sam proces twórczy był mocno intuicyjny i spontaniczny. Pomysłów było mnóstwo. „To dziwne jak wróciły do mnie te wszystkie inpiracje z moich nastoletnich lat. Dzika energia braci Gallagher i Oasis, urok Blur, muzyka wciąż niedostatecznie docenionej duńskiej legendy Kashmir, twórczość szwedzkiego Kent, itp. To wszystko wróciło”- mówi Christian.

Kawałek „Love Leash” to najlepszy przykład, jak bardzo instynktownie działał Christian. Pomysł na piosenkę pojawił się na kilka dni przed wejściem do studia. Utwór jest bardzo intymny, opowiada o wyrwaniu się z utartych schematów. „Jesteś na granicy swojej strefy komfortu i musisz coś zmienić, nawet jeśli jest to bardzo trudne” – tłumaczy Christian.

Christian pisze teksty, a jego surowy wokal wytyczył kierunek dla zespołu. Günes jest niezwykle utalentowanym gitarzystą, ze świetnym wyczuciem melodii. Erik jest fanem amerykańskiego rocka i metalu, co słychać w jego liniach basu – bardziej energetycznych, melodyjnych i rytmicznych. Charakterna gra na perkusji Clausa odzwierciedla jego temperament – pełen ironii i sarkazmu.

Dead Star Talk swój debiutancki album nagrywali z Flemmingiem Rasmussenem – nagrodzonym statuetką Grammy, legendarnym producentem Metalliki. Prace trwały od października do grudnia 2020 roku w jego Sweet Silence Studios w Kopenhadze. Początkowo członkowie Dead Star Talk chcieli nagrać Epkę, to Flemming namówił ich na regularny album. Debiutancki „Too Many Too Much” ukaże się w styczniu 2022 roku.

https://biglink.to/deadstartalk /

www.facebook.com/deadstartalk/

www.instagram.com/deadstartalk/

Video „Top Of Our Lungs”

https://www.youtube.com/watch?v=jzq5js49yak

 

Video “Too Many Too Much”

https://www.youtube.com/watch?v=DtsME81t4Fo

 

Video “Love Leash”

 

BILETY do nabycia na EVENTIM.PL

 

Organizator: FKP Scorpio Poland Sp. z o.o.

Otwarcie bram: 19:00 / Start: 20:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!