„Nisza bez ciszy – muzyczny underground” Warszawa 2021

Projekt jest dedykowany warszawskim zespołom niszowym zawodowym lub amatorskim, tworzącym muzykę autorską w stylach: jazz, blues, folk, rap, reggae, pop, punk, rock, metal i ich pokrewne. Projekt jest skierowany wyłącznie do zespołów, które mają swoją siedzibę w Warszawie, ich członkowie są osobami pełnoletnimi i co najmniej dwóch z nich mieszka na terenie Warszawy. Do projektu zostanie zaproszonych 12 zespołów, którym będzie dana możliwość zaprezentowania swojej twórczości przed publicznością, w formie koncertu na żywo, na profesjonalnych scenach oraz z pełną obsługą sceniczną, w jednej z pięciu partnerskich instytucji kultury              w Warszawie. Wstęp na koncerty będzie bezpłatny, na podstawie wejściówek dostępnych u organizatora, partnerów lub patronów. Elementem projektu jest również powstanie cyklu reportaży, które zostaną opublikowane online. Przedsięwzięcie ma za zadanie zaprezentować szerszemu odbiorcy, jak i gdzie powstaje twórczość warszawskiego muzycznego undergroundu, czym jest inspirowana, z jakimi wyzwaniami finansowymi, technicznymi i formalnymi mierzą się jej twórcy. Reportaże będą skupiały się również na zaprezentowaniu sylwetek twórców, członków zespołów oraz doświadczeniu partnerów w realizacji działań na rzecz rozwoju warszawskich zespołów niszowych. Nad częścią merytoryczną reportażu będzie czuwał Dominik Pajewski – redaktor radia Eska Rock oraz lider zespołu Gorgonzolla.

Nabór zespołów potrwa od 15 do 22 września 2021 roku. Regulamin uczestnictwa w projekcie będzie dostępny na stronie dostępny pod linkiem: https://www.fablabprojektow.pl/regulamin.pdf

23 września w mediach patronackich oraz na kanałach komunikacyjnych partnerów zostanie ogłoszona lista 12 zespołów warszawskich biorących udział w projekcie.

Autor projektu

Agata Kubrak

Redakcja

Dominik Pajewski (redaktor Eska Rock, lider zespołu Gorgonzolla)

Cel projektu

Celem projektu jest prezentacja autorskiej twórczości warszawskich zespołów niszowych w formie reportażu oraz koncertów zorganizowanych na profesjonalnych scenach instytucji kultury w Warszawie.

Partnerzy

  • Dom Kultury Świt w Dzielnicy Targówek w Warszawie – koncert 08.10.2021 r.
  • Centrum Promocji Kultury Praga Południe – koncert 9.10.2021 r.
  • Ursynowskie Centrum Kultury ALTERNATYWY – koncert 13.10.202 r.
  • Ośrodek Kultury ARSUS w Dzielnicy Ursus – koncert 20.10.2021 r.
  • Bielański Ośrodek Kultury – koncert 23.10.2021 r.

 

Patronat

Eska Rock, Jazz Forum, Fundacja JazzState, Radio Pro Rock, Radio Motyw, Pro Radio, Rock Kompas, Wiara Rocka, waw4free, Proanima.pl – portal promocji kultury, Muzykoholicy.pl, portal studencki dlaStudenta.pl, Strefa Music Art.pl – niezależny portal muzyczny, Rock Rebelia.pl – niezależny front rockowy, Riff – salony muzyczne, TR Studios, Zeta Zero by Tomasz Ragula, RNR.pl – sklep muzyczny.

link do regulaminu: https://www.fablabprojektow.pl/regulamin.pdf

   Realizacja

FabLab projektów Agata Kubrak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!