Teledysk z opuszczonego więzienia – premiera od NN

Stare mury, surowe brzmienie gitary, historia wykolejeńców – oto klimat najnowszego teledysku bluesowego duetu N/N. Muzycy wzięli na warsztat piosenkę “Breaking the law” zespołu Judas Priest i zagrali ją po swojemu: bluesowo i z polskim tekstem. Trudno o lepsze miejsce na historię o typach spod ciemnej gwiazdy niż Dawny Zakład Karny w Łęczycy. Dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Łęczycy muzycy mogli bezpiecznie zwiedzić obiekt i wraz z ekipą nagrać zdjęcia.

Historia tego miejsca sama w sobie jest niesamowita. Archeolodzy odnaleźli tam pozostałości pogańskich osad, w średniowieczu działał tu klasztor, który następnie władze pruskie rozbudowały i zamieniły na więzienie. W starych murach do dziś kryje się wiele tajemnic.

Data premiery także nie jest przypadkowa. To urodziny królowej kryminału – Agathy Christie. Dla grającego kryminalny blues duetu to bardzo ważne nazwisko.

N/N to duet grający bluesa. W repertuarze mają piosenki między innymi Johnny’ego Casha, Nicka Cave’a czy The Doors. Wszystkie utwory prezentują po polsku.
N/N to nawiązanie do policyjnego określenia “nieznana z nazwiska” dotyczącego niezidentyfikowanych ofiar przestępstw. Nasze koncerty to nie tylko piosenki, to opowieści o mrocznych stronach ludzkiej natury.
Skład:
Łukasz Bołdyn (śpiew)
Miłośnik Elvisa Presleya oraz gotyckiego rocka, koneser kina grozy i kultury kamp, głos zespołów The Poisoned Hearts oraz Fright Night
Błażej Grygiel (gitara)
Od ponad 20 lat związany z muzyką. Gra blues (N/N), heavy metal (Crystal Viper), folk (Wilczełyko), a czasami pisze muzykę do gier fabularnych, planszowych i komputerowych (Zew Cthulhu RPG, Wyprawa za Mur i inne historie). Zawodowo jest dziennikarzem, podcasterem, a ostatnio zajmuje się także rynkiem gier video.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!