NOCTI wysyła SMS | premiera singla “Staromodny SMS”

Nowy singiel toruńskiego zespołu NOCTI, który 16 września trafi do stacji radiowych i na popularne serwisy streamingowe, to „Staromodny SMS”. Utworem, który kryje się pod tym enigmatycznym tytułem, zespół zapowiada swoją debiutancką płytę „Nic o miłości”, która już 23 września pojawi się na sklepowych półkach!

NOCTI to pięcioosobowa grupa i, jak sami się opisują, pięć różnych osobowości, doświadczeń życiowych i muzycznych światów. Wypadkową tego barwnego muzycznego tygla jest bogaty stylistycznie, ciekawy i różnorodny gatunkowo materiał.  Tu rock romansuje z muzyką popularną, a energetyzujące gitarowe riffy przeplatają się zgrabnie z nietuzinkowymi balladami, które niosą ze sobą spory ładunek emocji. Dotychczas wypuszczone single „Szeptem”, „Huragan” i „Zerwane Latawce” miały swoją premierę na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz w  audycji Piotra Kaczkowskiego Max 357 (Radio 357). NOCTI może pochwalić się Nagrodą Prezydenta Miasta Torunia w kategorii Nadzieja Roku 2020 w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy Radia GRA.

Zespół zdążył już przyzwyczaić fanów do poetyckich i niejednoznacznych tekstów. Tekst do nowego singla nie jest odstępstwem od reguły. Wyszedł on, tradycyjnie, spod pióra Michała Juszkiewicza, wokalisty zespołu. –To metafora przejażdżki taksówką w nieznane, w ekscytujące miłosne zakamarki. – tłumaczy Michał. – „Staromodny SMS” opowiada o przewrotności życia, które często płata nam figla, niespodziewanie mącąc w naszych założeniach i znacząco zmieniając bieg spodziewanych wydarzeń. W utworze opisana jest sytuacja, w której nawiązana niepozorna relacja- pierwotnie brana za chwilową, szybką, wręcz mechaniczną, okazała się być czymś zdecydowanie więcej. Czym? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie gorąco zachęcam do przesłuchania naszego nowego singla!

 

„Staromodny SMS” to już szósty utwór zapowiadający debiutancką płytę toruńskiego składu. – Dostosowywaliśmy się na bieżąco do zmieniającej się sytuacji – tej wewnątrz zespołowej, ale również zewnętrznej, związanej z rzutującą na rynek muzyczny pandemią, m.in pod względem ograniczonych możliwości grania koncertów. – komentuje dotychczasową strategię promocyjną albumu Zbyszek Prylewski, basista zespołu. – Doszliśmy do wniosku, że w obecnym stanie rzeczy najlepsze efekty dla promocji zespołu i jego twórczości dadzą wydawane regularnie single i teledyski. Upublicznienie najnowszego z nich jest już ostatnim przystankiem na drodze do premiery albumu. Tytuł płyty „Nic o miłości” jest przewrotny i wydaje się nam, że dobrze oddaje ducha całości materiału. Nie zdradzimy jednak nic więcej- odsyłamy słuchaczy do zapoznania się z tym wydawnictwem.

 

Debiutancki album zespołu NOCTI, składający się z 11 autorskich kompozycji, ukaże się 23 września w sieci sklepów EMPiK, na serwisach streamingowych oraz na sklepie internetowym dystrybutora.

 

Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych zespołu NOCTI, na których na bieżąco ukazują się prezentowane przez zespół nowości i informacje dotyczące debiutanckiej płyty oraz aktualnych planów koncertowych:

Strona zespołu: http://nocti.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/zespolnocti

Instagram: https://www.instagram.com/zespolnocti/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCIjijJ9-4OyhL0TpxkYbQ0g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!