Spięty gra „Okudżabę”!

„Okudżaba (Live Session)” to kolejny klip promujący solowy album Spiętego „Black Mental”. Video jest zapisem live sesji, która odbyła się w demoroomie firmy Soundtrade w Piasecznie. „Okudżabę” wykonał zespół w składzie: Spięty – wokal, Bartek Kapsa – perkusja i sampler, Patryk Kraśniewski – klawisze, Mikołaj Zieliński – bas i klawisze. Realizacją klipu zajął się Marcin Klinger.

Album „Black Mental”, który jest solową odsłoną twórczości Spiętego, ukazał się w kwietniu.  Kwintesencją płyty jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu. Rąbka tajemnicy na temat zawartości albumu uchyla Spięty – „Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy. O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić – to bitem i rymowanym CKM-em. Systemie ja się poddaję…już dłużej naiwny być nie zdołam”. Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje!

 

Spięty z zespołem promują album „Black Mental” na koncertach, a na najbliższe zapraszają do Białegostoku, Gdańska i Krakowa. Szczegółowy plan:

 

15.10.2021 Białystok, Kino Forum

23.10.2021 Gdańsk, Klub Stary Maneż

26.11.2021 Kraków, Klub Studio Festiwal Synestezje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *