LEGO stworzyło nowy zestaw z legendarną gitarą Fender Stratocaster

Wyreguluj swój wzmacniacz i podkręć go na maksimum z nowym zestawem od Grupy LEGO: LEGO® Ideas Fender® Stratocaster®

Grupa LEGO zapowiada nowy zestaw LEGO® Ideas Fender® Stratocaster™ – stworzony przez fana LEGO Ideas, projektanta Tomáša Letenaya.

Na kultowej gitarze Fender® Stratocaster® grały zarówno słynne legendy muzyki, jak i wschodzący artyści. Jej charakterystyczne brzmienie stało się ogólnobranżowym standardem słyszalnym wszędzie tam, gdzie w utworze pojawia się gitara – niezależnie od gatunku muzycznego. Teraz legendarny instrument muzyczny został pieczołowicie odtworzony w formie klocków LEGO.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem starego, dobrego rock’n’roll’a, indie rocka, R&B, heavy metalu, czy po prostu miłośnikiem muzyki – model LEGO przedstawiający gitarę Fender Stratocaster z lat 70-tych z pewnością będzie przyciągał uwagę. Dodatkowo istnieje możliwość zbudowania tej kultowej gitary w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej lub czarnej.

Gitara posiada sześć strun, ruchome stroiki oraz ramię tremolo, które pozwala na uzyskanie wszystkich rodzajów dźwięku, z jakimi tylko może sobie poradzić jej posiadacz. Do zestawu dołączony jest składany statyw, pedał nożny i wzmacniacz, którego tylną i górną pokrywę można zdjąć. Wówczas podziwiać można wnętrze głośników, okablowanie czy dopracowane szczegóły, takie jak lampy, głośnik i płyta główna.

Tomáš Letenay, fan LEGO ze Słowacji, pierwotnie zgłosił swój pomysł do konkursu LEGO Ideas Music to Our Ears, a komisji opiniującej w Grupie LEGO tak bardzo spodobało się to dzieło, że zleciła jego wykonanie. „Kiedy byłem nastolatkiem, grałem na gitarze elektrycznej i zawsze marzyłem o posiadaniu Fender Stratocaster – ale nie było mnie stać na ten model. Dzięki konkursowi LEGO Ideas mogłem zbudować ją z klocków LEGO. Stratocaster był moją przepustką do świata muzyki – naprawdę cieszy mnie widok mojego projektu ustawionego na stojaku. Mam nadzieję, że inni fani gitar będą czerpać z jej budowania tyle radości, co ja” – powiedział Tomáš, komentując swoją ideę, którą przekuto w rzeczywistość.

O powodach, dla których wybrano projekt Tomáša przez Grupę LEGO Federico Begher, Wiceprezes Globalnego Marketingu w Grupie LEGO, powiedział: „Gitara Fender Stratocaster jest kultowa – była fundamentem wielu niesamowitych piosenek na przestrzeni lat. Mamy świadomość tego, że wielu naszych fanów pasjonuje się muzyką. Mamy nadzieję, że będą czerpać przyjemność z dopracowanych detali w tym modelu – nie tylko samej gitary, ale również w akcesoriach, takich jak pasek lub wzmacniacz”.

 

Jedna z najważniejszych gitar elektrycznych w historii muzyki – Fender Stratocaster – to elegancki, optymalnie funkcjonujący instrument, który został opracowany w ścisłej współpracy z wieloma artystami. Zaprojektowano go w taki sposób, aby spełniał potrzeby wszystkich muzyków: od początkujących, poprzez hobbystów, a kończąc na największych legendach gitarowych wszechczasów. Stratocaster jest niczym innym jak ikoną. Od momentu powstania w 1954, Stratocaster zdążył ugruntować swoją pozycję na szczycie łańcucha, a jego wyprofilowany korpus stał się synonimem wszystkich gitar elektrycznych.

 

Model Fender Stratocaster został zaprojektowany, aby pomóc artystom w wyzwoleniu swojej kreatywności. Wiele dekad później model ten nadal jest pionierem przyszłości gry na gitarze dzięki swojemu wyrazistemu brzmieniu oraz niezaprzeczalnemu wpływowi na muzykę popularną” – mówi Richard Bussey, Wiceprezes Fender ds. Akcesoriów, Lifestyle’u oraz Licencjonowania. – „Przez lata Stratocaster zyskał miano kultowego – podobnie jak Grupa LEGO. Połączenie tych dwóch marek to niezwykle ważny moment dla pasjonatów gitary oraz miłośników klocków LEGO”.

Zestaw LEGO Ideas Fender Stratocaster będzie dostępny od 1 października 2021 roku w sklepach LEGO oraz na stronie https://www.lego.com/pl-pl/product/lego-ideas-fender-stratocaster-21329 w rekomendowanej cenie detalicznej 449,99 PLN.

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: PRODUKT LEGO® (21329)

 • Wiek – 18+
 • Wymiary modelu (Stratocaster):
  • Wysokość: 36cm
  • Szerokość: 11cm
  • Głębokość/grubość: 4.069 cm z whammy barem (3.236 cm bez niego)
 • 1 074 części
 • Posiada niezwykłe detale takie jak: 6 strun, ruchome stroiki, ramię tremolo, dodatkowy wzmacniacz i pedał nożny oraz składany stojak, na którym można postawić model.
 • Cena: 449,99 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!