Radio Nowy Świat rusza z transmisjami wideo

Dzisiaj po raz pierwszy Patroni i słuchacze Radia Nowy Świat mogli zobaczyć transmisję wideo prosto ze studia. O godz. 9:30 uruchomiony został system kamer, dzięki którym można było śledzić fragment porannej audycji, prowadzonej przez Michała Nogasia i Marcina Manna, w której wystąpiła Magda Jethon. Redaktor naczelna Radia Nowy Świat mówiła m.in. o najbliższych planach stacji.

“17 września to dla nas historyczna chwila” – Magda Jethon, redaktor naczelna RNŚ.

Piątkowa transmisja była pierwszą, ale oczywiście będą kolejne. Już w sobotę 18 września wraca na antenę „Koncert życzeń”. Poprowadzi go znakomity duet Zbigniew Zamachowski i Wojciech Malajkat, a Patroni Radia Nowy Świat po raz pierwszy nie tylko ich usłyszą, ale zobaczą. Początek dwugodzinnej transmisji o godz. 10.00 na www.nowyswiat.online.

Sobotni „Koncert życzeń” jak i pozostałe transmisje wideo będą dostępne dla wszystkich Patronów RNŚ. To dzięki ich wpłatom studio emisyjne zostało wyposażone w zestaw czterech kamer Full HD oraz oświetlenie górne, które pozwoli pokazać każdy detal tego, co zwykle słychać, a teraz będzie można dodatkowo zobaczyć.

Radio Nowy Świat zakupiło także trzy kamery PTZ, dwa mikroporty i oddzielny zestaw świateł do tworzenia wideo poza studiem emisyjnym. O tym, jak wygląda efekt finalny, Patroni mogli się już przekonać, np. podczas oglądania na Facebooku “Spowiedzi na kozetce”, czyli rozmów wideo z dziennikarzami radia. Do tej pory gościli tu m.in. Magda Jethon, Katarzyna Kasia, Marek Napiórkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *