ALIEN WEAPONRY – nowy singiel i video do utworu “Hatupatu”!

Nowy album “Tangaroa” (Napalm Records) już dostępny! | Zamów tutaj

Europejska trasa z Gojirą & Employed To Serve!

Nowozelandzki zespół ALIEN WEAPONRY powrócił! Właśnie na rynku ukazał się długo oczekiwany drugi album “Tangaroa”. Płyta to kolejny, ogromny krok dla zespołu – obejmujący wszystkie elementy, które sprawiają, że ALIEN WEAPONRY jest najbardziej autentyczną, wschodzącą gwiazdą heavy metalu.

Po dwóch mocnych singlach“Tangaroa” oraz “Buried Underground”ALIEN WEAPONRY ujawnia kolejny teledysk, który powstał do utworu “Hatupatu”. Wykonany w całości w rdzennym języku Maorysów, te reo Māori, opowiada ludową historię, która ma też osobiste przełożenie na zespół, bo dotyczy  jednego z przodków braci de Jong.  Hatupatu ucieka z niebezpiecznych szponów legendarnej wiedźmy z lasu, złej kobiety-ptaka Kurangaituku.

Perkusista Henry de Jong komentuje:        

“Historia ‘Hatupatu’ jest jedną z tych opowieści, z którymi mój brat Lewis i ja dorastaliśmy – nasz ojciec był pierwszą osobą, która przekazała nam to podanie. Rodzinne powiązania sprawiły, że stworzenie piosenki było dla nas jeszcze bardziej intrygujące. Tradycyjnie, legendy Māori były przekazywane przez rodziny poprzez opowiadanie ich, a nie poprzez spisywanie ich w książkach. To ma sens, abyśmy opowiedzieli tę historię na nowo, tak jak to robili nasi tūpuna  (przodkowie) przez pokolenia. Nie mogliśmy się doczekać, aby podzielić się z resztą świata tą opowieścią.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *