PREMIERA – Znakomity album Kuby Badacha – “Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha” wraca w wersji specjalnej

24 września odbędzie się premiera reedycji płyty „Obecny Tribute to Andrzej Zaucha” – albumu Kuby Badacha, o tym samym tytule, który pierwotnie światło dzienne ujrzał w 2009 roku. Tym razem krążek w wersji specjalnej, wzbogaconej o dwa utwory, pojawi się w sklepach, z okazji trzydziestej rocznicy tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy. 

Album promuje niepublikowany dotąd singiel “W Złotych Kroplach Deszczu”. Utwór wraz z lyric video można zobaczyć w serwisie YouTube:

Posłuchaj w streamingu: https://agoramuzyka.ffm.to/BadachZaucha 

Zamów album w wersji CD na KulturalnySklep.pl

Pierwotnie, na krążku znalazło się 14 utworów m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, „C’est la vie” czy „Siódmy rok”, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Edycja specjalna została wzbogacona o 2 bonus tracki: „W złotych kroplach deszczu” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz „Czarny Ali Baba” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej. Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski. 

Lista utworów:

 1. Co jest modne

 2. Dzień dobry, Mr. Blues

 3. Masz przewrócone w głowie

 4. Leniwy Diabeł

 5. Zakochani staruszkowie

 6. C’est la vie

 7. Wymyśliłem ciebie

 8. Bądź moim natchnieniem

 9. Jak na lotni Byłaś serca biciem

 10. Bezsenność we dwoje

 11. Wieczór nad rzeką zdarzeń

 12. Myśmy byli sobie pisani

 13. Siódmy rok

 14. W złotych kroplach deszczu (Live)

 15. Czarny Ali Baba (Live)

Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać – mówi Kuba Badach. – Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy w ciągu tych 12 lat znaleźli chęć, by się wybrać na nasz koncert i na nowo przeżywać tę muzyczną przygodę. Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego.

Kuba Badach (rocznik 1976) – Wokalista, kompozytor, producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z Ewą Bem, Kayah, Robertem Jansonem. Śpiewał m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Andrzejem Zauchą, który zaprosił go jako bardzo młodego artystę do nagrania chórków w kilku piosenkach na swojej płycie. Współtwórca zespołów: The Globetrotters i Poluzjanci. Kuba dwukrotnie otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii najlepszy wokalista (w 2011 i 2012 roku). Pierwsze wydanie albumu „Obecny”, szybko uzyskało status Złotej Płyty, udowadniając że twórczość Andrzeja Zauchy cieszy się niesłabnącą popularnością. Kuba Badach nadał materiałowi osobisty wręcz intymny charakter. Jego wersje utworów mistrza na stałe wpisały się w kanon polskiej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!