X Ambassadors straszą i bawią

Uwielbiana przez miliony, rockowa formacja X Ambassadors wydała trzeci studyjny album „The Beautiful Liar”.

Na płycie muzycy składają hołd słuchowiskom science fiction, których bracia Sam Nelson i Casey Harrisowie słuchali jako dzieci. Dzieło przedstawia historię niewidomej nastolatki, która odkrywa, że ma supermoce. – Mam szczerą nadzieję, że ten album przerazi was, doprowadzi do płaczu, rozbawi i sprawi, że poczujecie się mniej samotni – zachęca wokalista.
Grupa rozbudzała zainteresowanie fanów swą niesamowitą opowieścią, prezentując single „Adrenaline”, „Okay” i „My Own Monster”. Nareszcie jednak można poznać całą historię, słuchając albumu „The Beautiful Liar”, który dostępny jest we wszystkich serwisach cyfrowych.
Pracując nad „The Beautiful Liar”, chciałem nagrać płytę, która byłaby równie wytrącona z równowagi, co ja i świat wokół mnie – wyjaśnia Sam Nelson Harris. – Wypracowaliśmy sobie więc z Adamem i Caseyem formułę, w której mogliśmy być tak brzydcy, dziwaczni, zabawni i popieprzeni, jak tylko chcieliśmy. Nagraliśmy album całkowicie po swojemu z pomocą niesamowitego producenta, Andrew Wellsa, koproducentów Tommy’ego Englisha, Ricky’ego Reeda i Nate’a Merceau oraz autorów piosenek K.Flaya i Andrew Jacksona. Mam szczerą nadzieję, że ten album was przerazi, doprowadzi do łez, rozbawi i sprawi, że poczujecie się mniej samotni.
Wraz z płytą, do sieci trafił także animowany teledysk do nagrania tytułowego. Za realizację odpowiada paryskie studio Mathematic:

Przypominamy, że w ramach trasy promującej „The Beautiful Liar”, X Ambassadors dwukrotnie zagrają w Polsce: 7 marca 2022 w Klubie Studio w Krakowie oraz dwa dni później w Gdańsku w B90.
Ponadto, lider kapeli, Sam Nelson Harris, zapowiedział przypominający słuchowisko radiowe, zainspirowany komiksami podcast „The Beautiful Liar” z Emily Hampshire (“Schitt’s Creek”) udzielającą głosu postaci zwanej Shadow. Współtwórcą opowieści, którą usłyszymy jest Minnie Schedeen. Historia niewidomej postaci z super mocami jest bardzo bliska braciom Harris. przypomnijmy bowiem, że Casey od narodzin jest niewidomy i chłopcy za młodu wiele czasu spędzali słuchając właśnie radiowych słuchowisk i audiobooków. Pierwszy odcinek podcastu 20 października, a kolejne w każdą środę.
Grupa X Ambassadors debiutowała albumem „VHS” w 2015. Za sprawą tej płyty trio przeistoczyło się z alt-rockowego zespołu z Ithaki w podbijający zestawienia Billboardu band z Brooklynu. Na „VHS” trafiły światowe hity „Unsteady” i „Renegades”. Następcą był album „ORION” z 2019. W marcu 2020 ukazała się EP-ka „Belong” inspirowana brzmieniami z lat 60. i 70.
„The Beautiful Liar” to zupełnie nowy kierunek zespołu jeśli chodzi o warstwę tekstową. Płyta jest następcą multikreatywnego projektu (Eg), który ujrzał światło dzienne na początku 2021 roku, a w który zaangażowali się m. in. Earl St. Clair, Terrell Hines, and Jensen McRae.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!