Olena opublikowała kolejny singel z płyty ROSE

Co ciekawe, album w dniu premiery nośnika fizycznego nie trafił do streamingu. Wokalistka postanowiła co dwa tygodnie publikować w Internecie kolejne piosenki znajdujące się na płycie. „Nie zasnę” to piąty singiel promujący drugi album Oleny, polskiej piosenkarki, skrzypaczki i songwriterki.

„N i e  Z a s n ę”  to opowieść młodej osoby żyjącej w pogoni za karierą, żyjącej w ciągłej presji, stresie, próbującej znaleźć równowagę między “mieć”, a “być” w świecie, w którym nie ma czasu na miłość. Niebieski ekran to wszędobylskie social-media pokazujące idealny, choć nierealistyczny świat luksusu. Internet zalany falą informacji z całego świata, ciągła gonitwa myśli – nie pozwalają spać. Chwilowe wytchnienie daje tylko kontakt z drugim człowiekiem…

Minął zaledwie rok od wydania debiutanckiej płyty “W świetle gwiazd”, a Olena zaskakuje nas kolejnym krążkiem. “R O S E”  to odkrywanie nowych dźwięków i sposobów wyrażania emocji, jednocześnie jest kontynuacją podróży rozpoczętej na pierwszej płycie. “R O S E” jest mieszanką muzycznych fascynacji jazzem, soulem i rnb, jednocześnie dyskretnie nawiązuje do współczesnych hip-hopowych brzmień. Co ciekawe, zapowiedź tego muzycznego kierunku wyraźnie słychać na albumie “W świetle gwiazd”, w utworach: “Letni Deszcz” i “Losing My Breath”. Podobnie jak na pierwszej płycie, w brzmieniu “R O S E” obecne są skrzypce.

W swoich tekstach, Olena z dozą lekkiej ironii i humoru, bardzo subtelnym językiem porusza trudne, ale niezwykle aktualne tematy: samotność, krótkotrwałe relacje, szukanie miłości przez Internet, czy poczucie bezsilności we współczesnym, jakże zmiennym i niepewnym świecie. Część tekstów jest bardzo osobista, inne nawiązują do sytuacji wyobrażonych, przemyśleń wynikających z obserwacji znajomych i zupełnie obcych osób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *