“Chopin w barwach jazzu” juz na digitalach. Wkrótce premiera krążka

Polecamy Państwu oryginalną płytę autorstwa duetu Kamil Abt & Anna Rejda. Na płycie ponadto pojawiają się także Andrzej Michalak – gitara basowa

Mateusz Maniak – perkusja.  Twórcami płyty są  Anna Rejda wokalistka, studiowała śpiew na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w akademii w Katowicach oraz w klasie waltorni we Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest wokalistką, aranżerką, kompozytorką i autorką tekstów. Artystka występowała m.in na scenach Hildener Jazztage, Jazz Bez we Lwowie, Jazz Fest Brno, Wrocław Jazz Festiwal i Jazz nad Odrą. Obecnie we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Estradowej uczy śpiewu. Kamil Abt to gitarzysta pochodzący z Australii, gdzie ukończył prestiżową akademię muzyczną  The Elder Conservatorium of Music. Jest także kompozytorem i aranżerem. Od dwudziestu lat obecny na światowych j scenach. Koncertował m.in.w Australii, Japonii i oczywiście Europie. Współpracował m.in. z Adamem Pagem, Danielem J. Rossem, Johnem Wilsonem, Hiroshi’m Yaginumą i Atsushi’m Matsunagą. “Chopin w barwach jazzu” to jak mówią jego autorzy:  “Starannie wybrany zbiór utworów F.Chopina, przedstawionych we własnych jazzowych aranżacjach, pełnych zaskakujących zwrotów metrycznych i kontrastów. Piękny kolor harmonii chopinowskich jest pretekstem do improwizacji i wyrażania własnej wrażliwości . Do utworów instrumentalnych stworzone zostały teksty nawiązujące do odwiecznego tematu przemijania, czasem pełne zadumy a czasem zabawne, malujące barwne, polskie pejzaże.”

Płyta zawiera 11 utworów  w tym walce, nokturny preludia Chopina w wersjach z tekstem i nowym jazzowym obliczem. Odnaleźć je można m.in na SPOTIFY, AMAZON, PALY, PANDORZE , DEEZER poniżej linki: 

https://open.spotify.com/album/2TaPKr0K3H0GDiUz3DSjs2
https://www.amazon.com/gp/product/B09DJQXY12/ref=dm_ws_sp_ps_dp
https://play.anghami.com/artist/3566454
https://www.pandora.com/artist/anna-rejda-and-kamil-abt/ARkjZ9ZrbbrkZtw
https://www.deezer.com/en/album/254298032

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!